رئیس قوه قضائیه: انتخابات بهترین پادزهرفتنه‌های دشمنان است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:37 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۳۹۳
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس قوه قضاییه گفت: انتخابات این بار هم مثل همه انتخابات در ایران اسلامی، نقش بسیار تعیین کننده در سرنوشت مردم دارد.
 
رئیس قوه قضائیه: انتخابات بهترین پادزهرفتنه‌های دشمنان است

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی صبح امروز پس از آنکه آرای خود را در دو صندوق انتخابات مجلس و انتخابات میان دوره‌ای خبرگان انداخت، افزود: انتخابات در مقابل توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن بهترین پادزهر است که می‌تواند همه فتنه‌ها و توطئه‌ها را خنثی کند، زیرا کشور ما مبتنی بر رای و اراده مردم است و مهمترین مولفه قدرت در کشور ما مردم هستند.

وی ادامه داد: هرچه این قدرت نماد و نمود بیشتری داشته باشد، دشمن را نا امیدتر می‌کند.

رئیس قوه قضاییه گفت: حضور مردم در صحنه‌های مختلف دشمن را ناامید کرد و حضور در انتخابات امروز هم باعث ناامیدی دشمن خواهد بود.
 
رئیس قوه قضاییه در ادامه گفت: در انتخابات امروز با حضور پرشور نشان خواهیم داد که مردم بزرگ ایران مثل همیشه امیدوار، پایبند به نظام و مقید به انجام وظیفه هستند.

حجت الاسلام رئیسی افزود: حضور مردم در انتخابات جلوه مهم مردم سالاری دینی و نشانگر اراده آنهاست و به ویژه در شرایط کنونی که امریکایی‌ها دائم از ناامیدی و یاس درباره ملت ایران و اراده آنان سخن می‌گویند، بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه انتخابات هم حق و هم تکلیف است، گفت: تفاوت نظام انتخاباتی ما با همه دنیا در تکلیف مداری است، زیرا محوری که هم عرضه کننده و هم رای دهنده را به انتخابات و پای صندوق‌ها می‌آورد، تکلیف مداری است و هر دو باید براساس تکلیف و شناخت صورت گیرد.

حجت الاسلام رئیسی افزود: کسانی هم که برای رای دادن افراد را نمی‌شناسند، از افراد مورد اعتماد خود در این باره سوال کنند تا مجلسی قوی شکل گیرد.

وی گفت: امیدواریم هم برای ترمیم مجلس خبرگان رهبری و هم برای تشکیل دوره جدید مجلس شورای اسلامی، امروز به برکت نام مقدس حضرت فاطمه زهرا (س) و نیز دانش آموخته مکتب اهل بیت، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شاهد انتخاباتی خوب و ارزشمند باشیم.

رئیس قوه قضاییه گفت: همه باید دقت کنند و بدانند که آرای مردم حق الناس است.

حجت الاسلام رئیسی افزود: همه کسانی که پای صندوق حضور دارند، مسئولان وزارت کشور و مسئولان ناظر در شورای نگهبان همه باید دقت کنند که آرای مردم حق الناس است.

وی گفت: به ویژه در شمارش و خواندن آرا که امشب آغاز می‌شود حتما باید رعایت حقوق مردم صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: خوشبختانه ما در کشور تجربه‌ای طولانی در برگزاری ده‌ها انتخابات داریم و از این نظر در کشورمان انتخابات ساز و کاری اطمینان بخش دارد.

وی در این حال گفت: باید بر حق الناس تاکید شود و همه باید آرای مردم را حفظ کنند تا یک مجلس قوی تشکیل شود که بتواند دغدغه و درد مردم را داشته باشد، گره از کار مردم باز کند و مسئله اش، مسئله نظام، انقلاب، کشور و مردم باشد.
 
رئیس قوه قضاییه همچنین از همه خبرنگاران و رسانه‌ها و کسانی که پای صندوق حضور دارند و زحمت می‌کشند تا آرای مردم به خوبی حفظ شود، قدردانی کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°