ایران اسلامی سراسر عرصه شور و شعور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:50 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۷۶۹۳۹۷
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
سراسر ایران از آغازین ساعات امروز، عرصه شور و شعور مردم ایران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در جای جای ایران اسلامی مردم غیور ولایت مدار ایران اسلامی از نخستین ساعات امروز با حضور در پای صندوق‌های رای غیرت انقلابی و دینی خود را به نمایش گذاشته اند.
 
مشهد مقدس
در مشهد مقدس، ۶ شعبه در حرم مطهر رضوی برای اخذ رای مردم و ۱۲ حوزه انتخابی اصلی اخذ رای و ۶۴ حوزه انتخابی فرعی در نظر گرفته شده است. خراسان رضوی دارای ۴ میلیون و ۵۰۳ هزار و ۶۱۰ نفر واجد شرایط رای دادن است.
خراسان رضوی ۱۸ نماینده از ۲۹۰ نماینده مجلس را به خود اختصاص داده است که حوزه انتخابیه مشهد و کلات با ۵ نماینده بزرگترین حوزه انتخاتی آن به شمار می‌رود.
 
 
قم
در استان قم هم ۶۶۹ شعبه اخذ رای درنظر گرفته شده است. ۸۲۶ هزار واجد شرایط و بیش از ۴۲ هزار رای اولی هم در استان وجو دارد.
 

لرستان
از ساعت۸ صبح انتخابات در ۱۴۸۹ شعبه اخذ رای لرستان در حال برگزاری است. آمار واجدین شرایط رای دادن در لرستان یک میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۴۴ نفر است که از این تعداد ۶۸ هزار و ۴۳۸ نفر رای اولی که شامل، ۳۵ هزار و ۷۸ نفر مردان رای اولی و ۳۳ هزار و ۳۵۱ نفر زنان رای اولی هستند. با انصراف ۸۹ نفر از نامزد‌های نمایندگی مجلس، بنا برآخرین آمار، ۱۷۴ نامزد انتخابات امروز جمعه دوم اسفندماه برای دستیابی به ۱۰ کرسی نمایندگی مردم لرستان در مجلس رقابت می‌کنند.
 
 

شیراز/شاهچراغ
۳ میلیون و ۵۰۰ هزار واجد شرایط در استان فارس امروز در ۹۳ حوزه‌ی فارس در انتخابات شرکت می‌کنند. در استان فارس ۱۹۱ هزار نفر رای اولی هستند.
 


اصفهان
رای گیری در استان اصفهان، در دو هزار و ۸۳۸ شعبه اخذ رأی ۱۶ حوزه انتخابیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انجام می‌گیرد. از مجموع شعبه اخذ رای انتخابات مجلس در ۱۶ حوزه انتخابیه این استان دو هزار و ۴۸۱ شعبه ثابت و ۳۵۷ شعبه سیار است که بیشترین شعب اخذ رای سیار در شهرستان‌های اصفهان، فریدن، فریدونشهر، چادگان وسمیرم است. همچنین دوهزار و ۱۸۷ شعبه اخذ رای شهری و ۶۵۱ شعبه هم روستایی مجموع شعب اخذ رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس دراستان اصفهان را شامل می‌شوند.
 

کرمان
در استان کرمان بیش از ۲ میلیون و ۱۶۵ هزار نفر واجد الشرایط رای دادن هستند.
امروز در جوار مزار حاج قاسم ۲ شعبه اخذرای مستقر شده و جمعیت زیادی از مردم کرمان برای رای دادن در گلزار شهدای حضور یافتند.
 

زنجان
ساعت رسمی شروع رای گیری ساعت ۸ صبح بود، اما مردم زنجان زود‌تر از موعد خود را به صفوف حضور رساندند. حدود ۱۵ هزار عوامل اجرایی و نظارتی و امنیتی مردم را در برگزاری باشکوه انتخابات همراهی می‌کنند. امروز ۹۰ نامزد با هم در ۴ حوزه انتخابیه استان رقابت خواهند کرد.
استان زنجان ۸ شهرستان و ۴ حوزه انتخابیه دارد که قراراست ۵ نماینده منتخب مردم راهی مجلس شوند.


خوزستان
در خوزستان هم ۳ میلیون و ۵۶۰ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند. از این تعداد ۲۰۳ هزار نفر رای اولی هستند. سه هزار و ۱۴۱ شعبه اخذ رای در استان مستقر است. تعداد ۸۹۰ سیار و سیار شعب ثابت است. از مجموع سه هزار و ۱۴۱ نفر شعب اخذ رای، یک هزار و ۲۰۰ شعبه دارای افراد هیات‌های اجرایی هفت نفر هستند.


ایلام
۵۵۳ شعبه اخذ رای در دو حوزه انتخابی شمال و جنوب استان در حال اخذ رای هستند. استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که دو کرسی آن متعلق به حوزه انتخابیه ایلام شامل شهرستان‌های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی است و یک کرسی متعلق به حوزه انتخابیه دهلران شامل شهرستان‌های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است. ۲۷ نفر در حوزه شمالی و ۱۸ نفر در حوزه جنوبی در انتخابات مجلس در استان ایلام به رقابت خواهند پرداخت.
 
 
 
آذربایجان غربی
گزارش‌های شبکه استانی صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی از سراسر این استان نشان می‌دهد که حضور مردم در صف شعبه‌های اخذ رای طولانی است و جمعیت زیادی در انتظار رای دادن هستند.
در استان آذربایجان غربی برای اخذ آرای مردم استان دو هزار و ۱۱۷ صندوق اخذ رای در نظر گرفته شده است.۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۵۶ نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۱۴ نفر مرد و یک میلیون و ۱۹۵ هزار و ۷۴۲ نفر نیز خانم هستند و ۱۳۵ هزار و ۲۶ هم رای اولی بشمار می‌روند.
 


گلستان
گلستانی‌ها هم امروز از بین ۱۳۶ نامزد هفت نفر را برای حضور در مجلس یازدهم انتخاب می‌کنند.
براساس اطلاعیه نخست ستاد انتخابات همراه داشتن شناسنامه، کارت ملی یا شماره ملی برای رای دادن ضروری است. براساس اعلام رئیس ستاد انتخابات گلستان، یک میلیون و ۳۳۰ هزار نفر می‌توانند در انتخابات امروز شرکت کنند و از این تعداد ۷۱ هزار نفر برای نخستین بار می‌توانند رای خود را به صندوق بیندازند. عبدالرضا چراغعلی گفت: یک هزار و ۳۸۹ شعبه برای جمع آوری آرای گلستانی‌ها مهیا شده است.
 

هرمزگان
حضور مردم در مسجد قدس و محله ششصد دستگاه وسایر محله‌های بندرعباس چشم گیر است. بنا بر گزارش‌های ارسالی خبرنگاران در شهرستان‌های هرمزگان هم حضور حماسی توصیف شده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°