اخبار مشروح ۱۳، جمعه، ۲ اسفند ۹۸
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:54 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۶۹۴۰۵
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
حضور حماسی و جشن ملی ایرانیان برای شکل دهی مجلسی قوی با رای قوی ملت، از جمله مهمترین خبر‌های امروز هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
*ملت ایران در روزی بیاد ماندنی، در حال خلق حماسه‌ای دیگر است. حماسه‌ای متکی بر وفاداری، هوشمندی، ایمان و موقعیت شناسی.
 
هر گوشه این سرزمین پهناور و سربلند، امروز، شاهد حضور صاحبان سلایق مختلف سیاسی اجتماعی است که برای دفاع از آرمان‌های نظام و استفاده از حق شرعی، ملی و قانونی خود، در اداره کشور، به میدان آمده اند، تا ایرانیان، همچون همیشه، شگفتی آفرین باشند.
 
عطرء تجدیدء عهد با امام و شهیدان، به ویژه "حاج قاسم از یاد نرفتنی"، حضور ملی ایرانیان در انتخابات را، پرطراوت‌تر کرده است، تا دوستان انقلاب، مفتخر و دشمنان، تحقیر و ناامید شوند.
 
*حضور مردم پایتخت در پای صندوق‌های رای چشمگیر است.
 
روایت خبرنگاران ما از مراکز مختلف رای گیری در تهران.
 


*سران سه قوه نیز امروز به صف مردم پیوستند ودر نخستین ساعات انتخابات، رای خود را به صندوق انداختند.

رئیس جمهور با حضور در شعبه اخذ رای مستقر در ستاد انتخابات کشور رای خود را به صندوق انداخت.

آقای روحانی همچنین از بخش‌های مختلف ستاد انتخابات کشور بازدید کرد و در سخنانی گفت: امروز، روز افتخار آفرین دیگری در تاریخ کشور و انقلاب اسلامی به ثبت می‌رسد و موجب ناامیدی دشمنان خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی هم در قم در انتخابات شرکت کرد.

آقای لاریجانی با اشاره به تلاش‌های مسئولان آمریکایی و رسانه‌هایشان برای مایوس کردن مردم از شرکت در انتخابات گفت: حضور در پای صندوق‌های رای، ضمن پشتیبانی از مجلس، فشار‌های دشمن را کاهش می‌دهد.

رئیس قوه قضاییه هم با حضور در شعبه رای گیری واقع در مسجد شیشه تهران آرای خود را به صندوق انداخت.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی انتخابات را بهترین پادزهر در مقابل توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن دانست و افزود: حضور مردم در صحنه‌های مختلف دشمن را ناامید کرده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم رای خود را در صندوق سیار۱۷۹۴ اندخت و با اشاره به اهمیت حضور مردم در این دوره از انتخابات گفت: مردم با درایت و بصیرت همواره حضور گسترده خود را در انتخابات نشان داده اند و این حضور به امنیت و اقتدار کشور بسیار کمک کرده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری هم رأی خود را به صندوق سیار در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات انداخت.

آیت ا... جنتی با اشاره به اینکه دشمن و غیردشمن نگاهش به این انتخابات است گفت: آراء هرچه بیشتر باشد به قدرت و مشروعیت نظام می‌افزاید و مشارکت بیشتر مردم نشاندهنده این است که مردم پای انقلاب خود ایستاده‌اند.

*علما و مراجع در قم رای خود را به صندوق سیار شماره ۵۶۳ انداختند.

آیت الله مکارم شیرازی پس از شرکت در انتخابات، امروز را روز سرنوشت ساز برای ملت ایران توصیف کرد و گفت: برگ زرینی به افتخارات ایران اسلامی می‌افزاییم و دشمن را مایوس می‌کنیم.

آیت الله نوری همدانی هم پس از رای دادن در ساعات اولیه رای گیری گفت: بر همه مردم مسلمان لازم است در انتخابات شرکت کنند.

آیت الله سبحانی هم گفت: مجلس یکی از ارکان نظام است و برای حفظ آن باید در انتخابات شرکت کرد.

آیت الله علوی گرگانی هم به مردم توصیه کرد نمایندگانی را انتخاب کنند که اهل تقوا و خدمت گذار مردم باشند.

آیت الله امینی هم آراء خود را به صندوق شماره ۵۶۲ در قم انداخت.

آیت الله مظاهری هم با حضور در صندوق سیار شماره ۷۲۵ اصفهان در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرد.

*جهان امروز شاهد صف‌های طولانی میلیون‌ها ایرانی در جای جای ملت ایران بود.
 
در سراسر ایران اسلامی، مردم، در همین، حدود پنج ساعتی که از آغاز رای گیری گذشته، حضوری داشته اند چشمگیر و گسترده، با چاشنی آگاهی، برای انتخابی دقیق.
 

*بسیاری از مسئولان کشوری و لشکری هم ، پیش از ظهر امروز با حضور در مراکز رای گیری ، رای خود را به صندوق انداختند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه انداختن رای خود به صندوق، حضور مردم را عامل یاس و نا امیدی دشمن دانست آقای شمخانی گفت : بدون شک پیروز واقعی انتخابات مردم هستند.

معاون اول رئیس جمهور هم با حضور در ستاد انتخابات کشور رای خود را به صندوق انداخت.
 
آقای جهانگیری، حضور مردم در پای صندوق ها را خوب و معنادار توصیف کرد و با اشاره به نقش مجلس در حل مشکلات مردم، ابراز امیدواری کرد: با رای قاطع ملت، مجلسی قوی تشکیل شود.
 
آقای جهانگیری با اشاره به جنایات آمریکا در 41 سال اخیر گفت: مردم با حضور خود؛ آمریکایی ها را ناامید خواهند کرد.

وزیر امور خارجه هم پس از انداختن رای خود به صندوق، مردم را پشتوانه اصلی دیپلماسی کشور خواند و گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات ، موجب قوی شدن کشور در برابر توطئه های دشمنان می شود.
 
آقای ظریف تاکید کرد: مردم با حضور خود اجازه نخواهند داد کشوری که دستش به خون سردار این ملت، آلوده است، در سرنوشت آنها دخالت کند.

*روز انتخابات، تازه به نیمه رسیده، اما در همین ساعات هم، حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رای، توجه خبرنگاران و عکاسان خارجی را، به خود جلب کرده.
*
شبکه‌های آسوشیتدپرس، رویترز، المیادین، الاتجاه، الجزیره، فرانس ۲۴ و المسیره به صورت زنده از همان ساعت ۸ صبح زمان بازگشایی رسمی حوزه‌های رای گیری و حضور مقام معظم رهبری پای صندوق رای، تصویر زنده پخش کردند.

خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره، در یکی از حوزه‌های رای گیری در شمال تهران گفت: در ساعات اولیه رای گیری حضور مردم بسیار زیاد است.
 
ما اکنون در یکی از مراکز رای گیری در شمال پایتخت ایران هستیم. مشارکت مردم در انتخابات با توجه به اینکه هنوز در نخستین ساعات رای گیری قرار داریم، نسبتا خوب است. با توجه به تجربه دوره‌های قبلی انتخابات، به طور معمول میزان مشارکت در ساعات بعدازظهر افزایش می‌یابد.

دیگر خبرنگار این شبکه، حضور گسترده مردم ایران را، در نیم ساعت ابتدایی آغاز رای گیری، بسیار غیرمنتظره خواند.

المیادین گزارش داد در ساعات اولیه انتخابات حتی در شهر‌ها و مناطق دور افتاده حضور مردم گسترده به نظر می‌رسد.
 
این شبکه گزارش داد: صف بستن شهروندان ایرانی در برابر مراکز رای گیری انتخابات مجلس پیش از باز شدن مراکز، نشانه اصرار آن‌ها بر مشارکت زودهنگام در انتخابات است.
 
المیادین همچنین از تاثیر شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، بر حضور مردم در پای صندوق‌های رای خبر داد

یکی از شهروندان ایرانی که رای خود را به صندوق انداخت، تصویری از سردار شهید قاسم سلیمانی در دست داشت.
 
این اقدام حامل پیام آشکاری است که به نظر می‌رسد، شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی بر مشارکت مردم ایران در این انتخابات تاثیر گذار است.

شبکه آسوشیتدپرس، به صورت زنده، از حوزه‌های رای گیری در مشهد مقدس تصویر پخش و اعلام کرد: از لحظات اولیه آغاز انتخابات مجلس ایران، صف طولانی در این حوزه تشکیل شده است و مردم برای رای دادن باید انتظار زیادی بکشند.

شبکه تلویزیونی العربی قطر در ارتباط زنده خود با خبرنگار این شبکه در تهران به بررسی حال و هوای انتخابات امروز مجلس پرداخت.

اوایل صبح امروز گشت سریعی در مناطق مختلف تهران داشتیم و مشاهدات ما نشان داد قبل از باز شدن در‌های مراکز رأی گیری مردم عازم این مراکز شده اند تا در انتخابات شرکت کنند.
 
پس از باز شدن در‌های مراکز رأی گیری نیز شاهد تشکیل صف رأی دهندگان مقابل مراکز رأی گیری هستیم.

فرانس پرس، تصاویری از صف‌های طولانی مردم در انتخابات پخش کرد

انتخابات در رسانه‌های مکتوب جهانی هم بازتاب داشت:
آسوشیتدپرس با اشاره به آغاز رای گیری نوشت با توجه به تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، این رای گیری بسیار سرنوشت ساز است.

خبرگزاری فرانسه نیز با انتشار تصاویری از انداختن رای مقام معظم رهبری نوشت که این انتخابات اهمیت ویژه‌ای برای ایرانیان دارد.

*وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخلاف برخی تبلیغات در فضای مجازی تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران پنج نفر است که شامل دو فوتی، دو بیمار بستری در قم و یک فرد دیگر است که از اراک به قم رفته است.

دکتر سعید نمکی پس از نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویرس کرونا که دیشب با حضور معاون اول رییس جمهور، در وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: دیگر موارد مشکوک به کرونا هنوز نتیجه آزمایش هایشان مشخص نشده، بنابراین نباید بیهوده اطلاعات غلط به مردم داد.
 
وزیر بهداشت گفت: منشاء بروز ویروس کرونا در قم نامشخص است و همچنان در حال بررسی آن هستیم.
 
وزیر بهداشت افزود: وضعیت اکنون در قم پایدار است؛ اما هر فردی که مشکوک به کرونا باشد تحت نظر قرار می‌گیرد.
 
دکتر نمکی گفت: جای نگرانی وجود ندارد؛ زیرا ویروس کرونا از آنفلوانزای "اِچ یک اِن یک" که پاییز امسال آن را کنترل کردیم، خطر کمتری دارد.
 
وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت، صادقانه، هر موردی اثبات شود را به مردم اعلام می‌کند.

*شمار بهبودیافتگانء ابتلا به کرونا، به ۱۸ هزار ۵۶۱ تن رسید.

وزارت بهداشت چین اعلام کرد: شمار موارد جدید آلودگی به ویروس کرونا در کشور، به پایین‌ترین حد در یک ماه گذشته رسیده است

آخرین شمار جان باختگان بیماری کرونا ویروس در جهان به دو هزار و ۲۴۷ تن رسید که ۲ هزار ۲۳۶ تن از تعداد جان باختگان در چین گزارش شده است. ۷۶ هزار و ۷۳۵ تن نیز در سراسر جهان تا به اکنون به کرونا ویروس مبتلا شده اند.

مسئولان بخش بهداشت ایتالیا ابتلای یک شهروند ۳۸ ساله این کشور در حومه میلان در شمال این کشور به ویروس کرونا را تائید کردند.
 
با ثبت بیماری این شهروند ایتالیایی، شمار مبتلایان به کرونا ویروس در ایتالیا به ۴ نفر افزایش یافت.

مقامات بهداشتی درمانی کره جنوبی نیز از مبتلا شدن ۵۲ نفر دیگر به کرونا ویروس خبردادند. با احتساب این افراد شمار مبتلایان به کرونا ویروس در کره جنوبی به ۱۵۶ نفر افزایش یافت.

ویروس کرونا که شیوع آن از ماه گذشته در شهر ووهان چین شروع شده به ۲۵ کشور سرایت کرده است


برچسب ها: اخبار مشروح ، 13 ، عناوین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°