اطلاعیه‌های ستاد انتخابات کشور و هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:58 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۴۱۴
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
ستاد انتخابات کشور در تمام طول رای گیری با صدور اطلاعیه هایی؛ شرایط رای دهی و چگونگی حضور در پای صندوق‌های رای را به اطلاع مردم شریف ایران می‌رساند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوي ستاد انتخابات كشور گفت: زمان اخذ راي تا ساعت 23/30 تمديد شده است و تا زمانی که مراجعه کننده باشد باید رای اخذ شود.
****
سخنگوي ستاد انتخابات كشور گفت: زمان اخذ راي تا ساعت 23 تمديد شده است.
اسماعيل موسوي در جمع خبرنگاران افزود: انتخابات تا ساعت 23 تمديد شده است اما در استان هايي كه استانداران تشخيص دهند كسي براي راي دادن در حوزه هاي انتخابيه حضور ندارد مي توانند پايان راي گيري را اعلام كنند.
****
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره (۳۴) اعلام کرد: زمان اخذ رأی در سراسر کشور تا ساعت ۲۲ (۱۰ شب) تمدید می‌شود.
متن اطلاعیه به این شرح است: اطلاعیه شماره (۳۴) ستاد انتخابات کشور
باعنایت به گزارش‌های دریافتی از حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور مبنی بر حضور گسترده مردم شریف ایران اسلامی در شعب اخذ رأی و درخواست تمدید مدت زمان اخذ رأی، نظر به موافقت وزیر محترم کشور و به استناد تبصره ۴ ماده ۱۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره ۱ ماده ۸ آئین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری زمان اخذ رأی در سراسر کشور تا ساعت ۲۲ (۱۰ شب) تمدید می‌شود. قابل ذکر آن که، در صورت پایان اخذ رأی در حوزه‌های انتخابیه تابعه استان، استانداران محترم می‌توانند نسبت به اتمام فرآیند اخذ رأی اقدام کنند.
***
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره (۳۳) اعلام کرد: زمان اخذ رأی به مدت دو ساعت یعنی تا ساعت ۲۰ (۸ شب) در سراسر کشور به جز استان چهارمحال و بختیاری تمدید می‌شود. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن اطلاعیه به این شرح است: اطلاعیه شماره (۳۳) ستاد انتخابات کشور ضمن تشکر از حضور گسترده ملت شریف ایران که در پیروی از امر مقام معظم رهبری در اولین انتخابات گام دوم انقلاب، در آستانه‌ی خلق حماسه‌ی دیگری هستند و با عنایت به گزارش‌های دریافتی از حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور مبنی بر حضور مردم در شعب اخذ رأی و درخواست تمدید مدت زمان اخذ رأی، نظر به موافقت وزیر محترم کشور، به استناد تبصره یک ماده ۸ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری و تبصره ۴ ماده ۱۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، زمان اخذ رأی به مدت دو ساعت یعنی تا ساعت ۲۰ (۸ شب) در سراسر کشور به جز استان چهارمحال و بختیاری تمدید می‌شود. قابل ذکرآن که پایان زمان اخذ رأی در حوزه انتخابیه لردگان و خانمیرزا اعلام و در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ وکیار به مدت یک ساعت یعنی تا ساعت ۱۹ (۷شب) تمدید می‌شود.
****
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره (۳۲) اعلام کرد: نمایندگان شعب در صورت نیاز به دریافت تعرفه‌های بیشتر به فرمانداری یا بخشداری مربوطه جهت تأمین کسری تعرفه و برگ رأی اطلاع دهند. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن اطلاعیه به این شرح است: اطلاعیه شماره (۳۲) با توجه به حضور گسترده ملت حماسه ساز ایران اسلامی در شعب اخذ رأی به نمایندگان فرماندار و اعضای شعب ابلاغ می‌شود تعرفه‌ها و برگ‌های رأی مصرف نشده شعبه را شمارش کنند و در صورت نیاز به دریافت تعرفه‌های بیشتر به فرمانداری یا بخشداری مربوطه جهت تأمین کسری تعرفه و برگ رأی اطلاع دهند.
اطلاعیه شماره ۳۱ ستاد انتخابات کشور/هموطنان عزیزی که از نعمت سواد خواندن و نوشتن محرومند یا به دلیل نقص عضو قادر به نوشتن رأی خود نیستند می‌توانند به همراه شخصی مورد اعتماد به شعب مراجعه نمایند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن اطلاعیه به شرح زیر می‌باشد:
به اطلاع آن دسته از هموطنان عزیزی که از نعمت سواد خواندن و نوشتن محرومند و یا به دلیل نقص عضو قادر به نوشتن رأی خود نیستند می‌رساند: برای شرکت در انتخابات و دادن رأی می‌توانند به همراه شخصی با سواد از افراد خانواده و یا فردی مورد اعتماد، به یکی از شعب اخذ رأی مراجعه و پس از انتخاب نامزد مورد نظر با کمک وی نام و نام خانوادگی و کد نامزد را در برگ رأی بنویسند و سپس آن را شخصاً به صندوق رأی بیندازند.
ضمناً مسئولین شعب، اعم از نمایندگان فرماندار، اعضاء شعبه، ناظرین هیأت نظارت، عوامل انتظامی، نمایندگان نامزد‌ها و بازرسین به هیچ وجه مجاز نیستند برای رأی دهندگان اقدام به نوشتن رأی نمایند.

****
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳۰ اعلام کرد: هموطنان عزیز مشخصات نامزد‌های مورد نظر خود را به صورت کامل و خوانا قید نمایند تا حقی از نامزد‌های محترم در هنگام شمارش و محاسبه آراء ضایع نگردد. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن اطلاعیه به این شرح است: اطلاعیه شماره (۳۰) به آگاهی هموطنان عزیز می‌رساند با عنایت به ماده ۲۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و به منظور جلوگیری از تضییع حق نامزد‌های انتخابات، خواهشمند است درهنگام نوشتن آراء، مشخصات نامزد‌های مورد نظر خود را که شامل نام، نام خانوادگی، کد و یا شهرت ایشان می‌باشد، به صورت کامل و خوانا قید نمایند تا حقی از نامزد‌های محترم در هنگام شمارش و محاسبه آراء ضایع نگردد.
ستاد انتخابات کشور
 
*****
اطلاعیه هایی که تا ساعت چهار بعد از ظهر ستاد انتخابات صادر کرده است
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۷ اعلام کرد: علاوه بر شناسنامه همراه داشتن شماره ملی یا کارت ملی نیز ضروری است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن اطلاعیه به این شرح است: با عنایت به آغاز فرآیند اخذ رأی از ساعت ۸ صبح، به آگاهی عموم ملت شریف ایران می‌رساند جهت اخذ رأی از تمامی واجدین شرایط در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری علاوه بر شناسنامه، همراه داشتن کارت ملی یا شماره ملی نیز ضروری می‌باشد؛ لذا از هموطنان عزیز درخواست می‌شود با همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی خود، ضمن مراجعه به یکی از شعب اخذ رأی، برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات ملت بزرگ ایران اسلامی افزوده و مجریان انتخابات را در هرچه بهتر برگزار نمودن آن یاری نمایند.

اطلاعیه شماره ۱۸
ستاد انتخابات وزارت کشور در اطلاعیه شماره ۱۸ اعلام کرد: کلیه اوراق و آثار تبلیغاتی متعلق به احزاب، گروه‌های سیاسی و نامزد‌های انتخاباتی نباید در محل شعبه و اطراف درب ورودی و خروجی آن وجود داشته باشد.

متن اطلاعیه به این شرح می‌باشد:
به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی می‌رساند، کلیه اوراق و آثار تبلیغاتی متعلق به احزاب، گروه‌های سیاسی و نامزد‌های انتخاباتی به هیچ عنوان نباید در محل شعبه و اطراف درب ورودی و خروجی آن وجود داشته باشد؛ لذا ضروری است در صورت مشاهده هرگونه آثار تبلیغات در طول زمان اخذ رأی آن را امحاء نمایند.

اطلاعیه شماره ۸ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات

هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات با صدور اطلاعیه شماره، آمادگی کامل خود را جهت نظارت بر انتخابات در تمامی سطوح بویژه در شعب اخذ رأی اعلام کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است.
بسمه تعالی، با حمد و سپاس الهی، با توجه به آغاز روند اخذ رأی در شعب سراسر کشور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، هیأت مرکزی نظارت آمادگی کامل خود را جهت امر نظارت بر انتخابات در تمامی سطوح بویژه در شعب اخذ رأی، به اطلاع عموم مردم سرافراز ایران اسلامی می‌رساند. هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری.

اطلاعیه شماره ۱۹

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۹ بر ضرورت روشن بودن رادیو در شعب اخذ رای تاکید کرد.

متن اطلاعیه به این شرح است: به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی می‌رساند؛ حتماً در مدت زمان اخذ رأی مبادرت به روشن نمودن دستگاه رادیو در شعبه اخذ رأی نمایند تا دستورالعمل‌های ستاد انتخابات کشور که از طریق صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران ابلاغ می‌گردد را در دستور کار قرار دهند. ضمناً یادآوری می‌گردد اطلاعیه‌ها به منزله دستور کتبی ستاد انتخابات کشور بوده و رعایت آن الزامی است.

اطلاعیه شماره ۲۰

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۰ اعلام کرد: اخذ رأی فقط با ارائه اصل شناسنامه، کارت ملی یا شماره ملی امکان پذیر است.
متن اطلاعیه به این شرح است: به اطلاع کلیه هموطنان عزیز و اعضای شعب اخذ رأی می‌رساند: اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیارفقط با ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی توسط شخص رأی دهنده امکان پذیر می‌باشد و هیچ مدرک دیگری قابل قبول نمی‌باشد.

اطلاعیه شماره ۲۱

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۱ اعلام کرد: یادآوری اعضای شعب به رای دهندگان در خصوص انتخاب صحیح نام نامزد در برگ رای و صندوق مربوط به همان انتخابات در استان‌هایی که ۲ انتخابات را برگزار می‌کنند، ضروری است.

متن اطلاعیه به این شرح است: به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم که همزمان دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را برگزار می‌نمایند می‌رساند؛ به رأی دهندگان تذکر دهند که نام نامزد موردنظر خود را حتماً در برگ رأی مربوط به همان انتخابات درج نمایند و توجه داشته باشند که برگ‌های رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری درصندوق‌های مربوط به آن انتخابات انداخته شود.


اطلاعیه شماره ۲۲

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۲ اعلام کرد: عموم واجدین شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت کشور و نصب اپلیکیشن مذکور، نزدیکترین شعب اخذ رأی به محل سکونت خود را شناسایی و به آنجا مراجعه نمایند.


متن اطلاعیه به این شرح است: به اطلاع هموطنان گرامی می‌رساند به منظور تسریع و تسهیل برای اخذ رأی از واجدین شرایط انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، ستاد انتخابات کشور اقدام به طراحی وساخت برنامه‌ای در بستر تلفن همراه نموده است.
براین اساس عموم واجدین شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت کشور به نشانی "www.moi.ir "و نصب اپلیکیشن مذکور، نزدیکترین شعب اخذ رأی به محل سکونت خود را شناسایی و به آنجا مراجعه نمایند.

اطلاعیه شماره ۲۳

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۳ اعلام کرد: از هم میهنان عزیز تقاضا می‌شود رای دهی را به ساعات پایانی روز موکول نکنند.


متن اطلاعیه به این شرح است: با عنایت به اینکه تمامی شعب اخذ رأی در سراسر کشور از ساعت ۸ صبح آماده اخذ رأی از کلیه واجدین شرایط می‌باشند، لذا از هم میهنان عزیز تقاضا می‌شود در ساعات اولیه به شعب اخذ رای مراجعه واز موکول کردن حضور خود در شعبه به ساعات پایانی به جهت ازدحام جمعیت خود داری نمایند.

اطلاعیه ۲۴

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۴ اعلام کرد: پس از اخذ رأی باید اولین مربع خالی سمت چپ از بالای صفحه مخصوص انتخابات در شناسنامه، پس از درج عدد ۱۱ و کد استعلام از سامانه، ممهور گردد.
متن اطلاعیه به این شرح است: به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی می‌رساند، پس از اخذ رأی باید اولین مربع خالی سمت چپ از بالای صفحه مخصوص انتخابات در شناسنامه، پس از درج عدد ۱۱ و کد استعلام از سامانه، ممهور گردد. چنانچه صفحه مزبور کاملاً پرشده باشد، مهر انتخابات می‌بایست در قسمت توضیحات شناسنامه ضرب شود.

اطلاعیه شماره۲۵
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۵ اعلام کرد: دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت نموده و رأی دهند.

متن اطلاعیه به این شرح است: هموطنان عزیز و اعضای محترم شعب اخذ رأی توجه داشته باشند که به استناد استفساریه مصوب ۹-۳-۱۳۸۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست. دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت نموده و رأی دهند.

همچنین از کلیه هموطنان گرامی درخواست می‌شود جهت تسهیل در امر رأی گیری به هنگام حضور در شعبه اخذ رأی علاوه بر شناسنامه، کارت ملی یا شماره ملی خود را نیز به همراه داشته باشند.


اطلاعیه شماره ۲۵

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۵ اعلام کرد: دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت نموده و رأی دهند.
متن اطلاعیه به این شرح است: هموطنان عزیز و اعضای محترم شعب اخذ رأی توجه داشته باشند که به استناد استفساریه مصوب ۹-۳-۱۳۸۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست. دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت نموده و رأی دهند. همچنین از کلیه هموطنان گرامی درخواست می‌شود جهت تسهیل در امر رأی گیری به هنگام حضور در شعبه اخذ رأی علاوه بر شناسنامه، کارت ملی یا شماره ملی خود را نیز به همراه داشته باشند.
اطلاعیه شماره ۲۶

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۶ اعلام کرد: به منظور تسهیل فرآیند اخذ رأی، با موافقت شورای محترم نگهبان اخذ اثر انگشت اختیاری است.
متن اطلاعیه به این شرح است: به اطلاع کلیه مجریان و دست اندرکاران انتخابات می‌رساند. با توجه به احراز هویت رأی دهندگان بوسیله دستگاه‌های الکترونیک و ثبت کد ملی افراد در سامانه انتخابات و به منظور تسهیل فرآیند اخذ رأی با موافقت شورای محترم نگهبان اخذ اثر انگشت اختیاری است.


اطلاعیه شماره ۲۷
بر اساس اطلاعیه شماره ۲۷ ستاد انتخابات کشور ملاک‌های اصلی تشخیص واجدین شرایط اخذ رأی و صدور تعرفه برای ایشان اعلام شد.
متن اطلاعیه به این شرح است: به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی می‌رساند، ملاک اصلی جهت تشخیص واجدین شرایط اخذ رأی و صدور تعرفه برای ایشان، اصالت شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی- متولدین ۲/۱۲/۱۳۸۰ وماقبل آن - استعلام شماره ملی رأی‌دهنده از دستگاه احراز هویت می‌باشند.

ضمناً یادآور می‌شود عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست.

اطلاعیه شماره ۲۸
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۸ اعلام کرد: کلیه متولدین روز ۲ اسفند ماه سال۱۳۸۰و قبل از آن می‌توانند با حضور در شعب اخذ رأی اولین حضور خود در انتخابات را به ثبت برسانند.
متن اطلاعیه به این شرح است: به اطلاع کلیه جوانان عزیز و برومند ایران اسلامی می‌رساند، براساس بند ۲ ماده ۲۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، سن انتخاب کنندگان در روز اخذ رأی ۱۸ سال تمام می‌باشد. یعنی کلیه متولدین روز ۲ اسفند ماه سال۱۳۸۰و قبل از آن می‌توانند با حضور در شعب اخذ رأی اولین حضور خود در انتخابات را به ثبت رسانده و رأی بدهند.
اطلاعیه شماره ۲۹
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ۲۹ اعلام کرد: حضور نمایندگان محترم نامزد‌ها در شعب اخذ رأی به همراه کارت شناسایی صادره از سوی هیأت نظارت مربوطه مجاز است.
متن اطلاعیه به این شرح است: براساس ماده ۵۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره الحاقی ماده ۶۳ آیین نامه اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری، حضور نمایندگان محترم نامزد‌ها در شعب اخذ رأی به همراه کارت شناسایی صادره از سوی هیأت نظارت مربوطه مجاز است و این افراد می‌توانند تا پایان زمان اخذ رأی و شمارش آراء و تنظیم صورت جلسه در محل شعبه حضور داشته باشند.
نمایندگان محترم نامزد‌های انتخاباتی در صورت مشاهده هر گونه تخلف، بدون دخالت در امور اجرایی، مراتب را به هیأت‌های اجرایی یا نظارت بخش یا مرکز شهرستان گزارش نمایند.
برچسب ها: اطلاعیه ، ستاد ، انتخابات
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°