مهلت هفت روزه شورای نگهبان برای شکایت از نحوه برگزاری انتخابات

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:31 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۴۴۰
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
اطلاعیه شماره ۱۲ هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات
اطلاعیه شماره ۱۲: افرادی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت دارند می‌توانند تا 7 روز از تاریخ اخذ رای شکایت مستند خود را به هیئت‌های نظارت استان‌ها و شهرستان‌های مراکز حوزه انتخابه و با دبیرخانه شورای نگهبان ارسال کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه شماره ۱۲ خود تاکید کرد: افرادی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت دارند می‌توانند ظرف مدت هفت روز از تاریخ اخذ رای شکایت مستند خود را به هیأت‌های نظارت استان‌ها و شهرستان‌های مراکز حوزه انتخابه و با دبیرخانه شورای نگهبان ارسال کنند.

در اطلاعیه شامگاه جمعه شورای نگهبان آمده است:
حمد و سپاس خدای متعال را که بار دیگر الطاف و عنایات خود را شامل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرد و مردم فهیم و آگاه با حضور در پای صندوق‌های اخذ رای امید واهی دشمنان ملت بزرگ ایران را مبدل به یأس کرده و ثابت کردند که علاوه بر حضور در عرصه‌های اجتماعی و انتخابات، همواره پشتیبان ولایت و گوش به فرمان رهبر خود هستند.

این اطلاعیه افزود: بدینوسیله ضمن تشکر از آحاد مردم شریف ایران اسلامی و کلیه هیات‌های نظارت و اجرایی سراسر کشور به اطلاع می‌رساند در اجرای تبصره ۱ ماده ۴۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۶۹ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری چنانچه کسانی از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشد می‌توانند ظرف مدت هفت روز از تاریخ اخذ رای شکایت مستند خود را به هیأت‌های نظارت استان‌ها و شهرستان‌های مراکز حوزه انتخابیه و با دبیرخانه شورای نگهبان به نشانی تهران، خیابان امام خمینی، روبه روی دانشکده افسری امام علی، خیابان فلسطین جلویی، دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم کنند.

در این اطلاعیه آمده است: به استناد تبصره ۲ ماده ۶۸ شکایاتی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی یا شاکیان، شامل نام، نام خانوادگی، شماره ملی، نام پدر، شغل، نشانی منزل، شماره تلفن و اصل امضای شاکی را داشته باشد.

این اطلاعیه افزود: همچنین مستند به تبصره ۳ ماده ۶۸ در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک کسی را متهم کند و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد. قابل تعقیب و پیگیری است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان در ۲۰۸ حوزه انتخابیه - ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای- برای تعیین ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی و تعیین۷ نماینده مجلس خبرگان رهبری در ۵ حوزه انتخابیه تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس و قم از ساعت ۸ صبح امروز -جمعه - دوم اسفند آغاز شد.

در این دوره از انتخابات ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن و ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر رای اولی هستند.

ستاد انتخابات کشور زمان اخذ رای را بار اول تا ساعت ۲۰ و سپس تا ساعت ۲۲ (۱۰ شب) جمعه تمدید کرده است و بار سوم تا ساعت ۲۳ تمدید کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۲°