دو نماینده ایران فینالیست شدند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 22 خرداد 1400
کد خبر : ۷۶۹۴۶۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا
رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان آسیا با فینالیست شدن ۲ نماینده ایران در هند پیگیری شد و ۲ نماینده دیگر کشورمان راهی دیدار رده بندی شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی؛ مسابقات پنج وزن نخست سی و سومین دوره رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز (شنبه) در دهلی نو آغاز و در حال برگزاری است.

در پایان مسابقات مقدماتی، "امیرحسین حسینی" و "مجتبی گلیج" در اوزان ۷۰ و ۹۷ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و امیرحسین مقصودی و علی سوادکوهی در دیدار رده بندی حضور دارند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به این شرح است: در وزن ۵۷ کیلوگرم " علیرضا سرلک " در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر "چیا وی چویو" از چین تایپه را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب "نوراسلام سانایف" دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان شد. با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف هندی در مرحله نیمه نهایی، سرلک از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم "امیرحسین مقصودی" در دور اول مقابل "نورگازی عبدالرزاکوف" از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد مقابل "یایو چانگ" از چین تایپه نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مقصودی در این مرحله مقابل "باجرانگ " دارنده مدال نقره و برنز جهان از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. مقصودی در این دیدار به مصاف عباس رحمان اف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل میژان آشیروف دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان با نتیجه ۵ بر ۴ پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی ناوین از هند را با نتیجه ۳ بر ۲ از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. حسینی در این دیدار به مصاف الیاس بکبولاتوف کشتی گیر روسی الاصل و قهرمان اروپا از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۷۹ کیلوگرم علی سوادکوهی در دور اول در مصاف با سهراب شریپوف از ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۳ بر یک مقابل ارسلان بوداژاپوف از قرقیزستان شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. سوادکوهی برای کسب مدال برنز به مصاف گلیم جان یوزربایف از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر "اولزیسایخان باسانتسوجت" از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل "علیشیر یرگالی " دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گلیج در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ "ماگومد موسی یف " دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی از قرقیزستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار پایانی ساتیوارت کادیان دارنده مدال برنز آسیا از کشور هند است.

در این رقابت‌ها تیم ایران (مدافع عنوان قهرمانی) با مربیگری غلامرضا محمدی حضور یافته است.

برنامه نمایندگان ایران در روز یکشنبه ۴ اسفند به این شرح اعلام شد:
۶۱ کیلوگرم:" مجید داستان" در دور نخست به مصاف "گانبایار نامسرای" از مغولستان می‌رود و در صورت برد در دور یک چهارم نهایی با برنده کشتی "اولوک بک ژولدوشبکوف " از قرقیزستان و "نوربولات عبدالایف" از قزاقستان مسابقه می‌دهد.

۷۴ کیلوگرم:" مصطفی حسین خانی" در دور نخست "بکژان ژامبولوف" از قیرقیزستان روبرو می‌شود و در صورت برد در یک چهارم نهایی برنده مسابقه "پرینیا چامنانجان" از تایلند با "جیتندر" از هند را ملاقات می‌کند.

۸۶ کیلوگرم: " احمد بذری" در دور اول استراحت می‌کند و در دور یک چهارم نهایی با" عظمت دولت بکوف" از قزاقستان روبرو می‌شود.

۹۲ کیلوگرم: "محمدجواد ابراهیمی" در دور یک چهارم نهایی با "ایلیسخان چیلایف " از قزاقستان مسابقه می‌دهد و در صورت برد در نیمه نهایی با برنده دیدار "سومویر" از هند با "آجینیاز صفرنیازوف "از ازیکستان مسابقه می‌دهد.

۱۲۵ کیلوگرم: " پرویز هادی" در دور اول با "عمر صارم" از سوریه کشتی می‌گیرد و در صورت برد در دور یک چهارم نهایی با برنده مصاف "طاهر الزبیدی" از عراق و "آیال لازارف" از قرقیزستان روبرو خواهد شد.
در دوره قبل در سال ۲۰۱۹ تیم‌های ایران با ۲۲۰ (۷ طلا و ۳ برنز)، هند با ۱۵۵ و قزاقستان با ۱۲۹ امتیاز اول تا سوم شدند.

در تاریخ کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از سال ۱۹۷۹ سابقه برگزاری دارد، تیم ایران با ۲۶ قهرمانی، ۵ نایب قهرمانی و یک سومی رکورد دار است و تیم‌های ازبکستان با ۴ قهرمانی و ۲ سومی در رده دوم و ژاپن با یک قهرمانی ۷ نایب قهرمانی و ۶ سومی در رده سوم جای دارند. تیم هند نیز یک بار قهرمان ۳ بار نایب قهرمانی و ۵ بار سوم شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °