اعطای تسهیلات به شرکت‌های خریدار محصولات دانش‌بنیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 28 دی 1400
کد خبر : ۷۶۹۴۸۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی درباره اقدامات صندوق متبوعش برای صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان گفت: برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های خارجی تا سقف ۸۰ میلیون تومان در سال حمایت می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیاوش ملکی‌فر در گفتگوی ۱۸:۳۰ گفت:مشتریان شرکت‌های دانش بنیان، چه ایرانی و چه غیر ایرانی می‌توانند از تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری و شکوفایی جهت خرید محصولات ساخت ایران بهره‌مند شوند.

او افزود: خدمات این صندوق در چهار دسته تقسیم می‌شوند:


او با بیان اینکه صندوق نوآوری به عنوان نهاد مالی حمایت کننده از شرکت‌های دانش بنیان در کشور است و از شرکت‌های دانش بنیان با پرداخت وام‌های کم بهره در بخش تسهیلات پشتیبانی می‌کند، افزود: در بخش توانمندسازی، کمک‌های مالی بلاعوض است.
 

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی شرایط لازم برای فروش اقساطی محصولات و خدمات دانش‌بنیان همه شرکت‌های دانش‌بنیان کشور را فراهم کرده است. به این صورت که خریدار ۲۰ تا ۳۰ درصد مبلغ قرارداد را به صورت نقد پرداخت می‌کند و ۷۰ تا ۸۰ درصد مابقی را صندوق به شرکت دانش بنیان پرداخت می‌کند.

او اضافه کرد: شرکت دانش‌بنیان پول را نقد گرفته و کنار می‌رود و تسهیلاتی که صندوق نوآوری و شکوفایی به خریدار داده است ظرف ۳۶ ماه با نرخ ۹ درصد بازپرداخت می‌شود، به این ترتیب صندوق به خریدار شرکت دانش‌بنیان وام داده است تا توان مالی خریدار بالا برود و محصول شرکت دانش‌بنیان به فروش برسد.

او درباره دلایل توان سنجی شرکت های دانش بنیان این طور توضیح داد:
 
 
ملکی فر درباره اقدامات صندوق متبوعش برای صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان بیان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های خارجی تا سقف ۸۰ میلیون تومان در سال حمایت می‌کند، در حال حاضر این صندوق برای حضور شرکت‌های خارجی در بیش از ۸۰ نمایشگاه خارجی حمایت کرده است.
 
او در تشریح عملکرد اوراق خزانه اسلامی که به نوعی چک معتبر دولت نزد شرکت‌ها است، گفت: 
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۳.۹۹°