بازی خطرناک آمریکا، با تمرین بمباران هسته‌ای روسیه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:01 - شنبه 16 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۵۰۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: آمریکا با تمرین سناریوی بمباران هسته‌ای روسیه، بازی خطرناکی را آغاز کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«سرگئی ریابکوف» دیروز شنبه افزود: آمریکا به تمرین سناریوی بکارگیری محدود سلاح اتمی ازجمله استفاده از آن در حمله به روسیه در قالب رزمایش ستادی فرماندهی ادامه می‌دهد.

وی افزود: ما این گونه اقدامات را محکوم می‌کنیم، زیرا آمادگی واشنگتن برای رویارویی و حرکت بسوی کاهش سطحی که پس از آن می‌توان سلاح اتمی بکار برد را نشان می‌دهد.

دیپلمات ارشد روس با انتقاد از این اقدام آمریکا اظهار داشت: واشنگتن بجای اینکه به تلاش‌ها برای تقویت سیستم کنترل تسلیحات از جمله سیستم‌های موشکی هسته‌ای تمرکز کند، بازی خطرناکی را شروع کرده است.

ریابکوف تصریح کرد: ما به نوبه خود همانطور که بار‌ها اعلام کرده ام فقط در دو مورد استفاده از سلاح اتمی را ممکن می‌دانیم.
 
مورد اول اینکه با بکارگیری هر گونه سلاح کشتار جمعی به روسیه حمله شود و مورد دوم اینکه تهاجمی به روسیه با بکارگیری تسلیحات متعارف در ابعادی انجام گیرد که موجودیت کشور ما به خطر بیفتد.

وی ادامه داد: هیچگونه سناریوی دیگری که مقام‌های آمریکایی در مورد بکارگیری سلاح اتمی به روسیه نسبت می‌دهند وجود ندارد.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: هر گونه بحث مبنی بر اینکه ما چگونه می‌توانیم مطابق با دکترین تشدید تنش‌ها برای تشنج آفرینی اقدام کنیم سخن پراکنی بی پایه و اساس است.

 ایالات متحده آمریکا در پی یک تمرین نظامی، چگونگی حمله نظامی به روسیه را شبیه سازی کرد.
 
 یک مقام نظامی پنتاگون خاطرنشان کرد: آمریکا یک تمرین کوچک انجام داد که در طی آن در صورت حمله هسته‌ای روسیه، چگونگی پاسخ تلافی جویانه آمریکا نشان داده شد.

این مقام نظامی پنتاگون با ابراز این مطلب در ادامه افزود: ما یک تمرین کوچک انجام دادیم. سناریوی موجود، اتفاقی در اروپا را شامل می‌شد که گویا ما در حال انجام جنگ با روسیه بودیم و مسکو تصمیم گرفت از یک سلاح هسته‌ای ضعیف علیه یک مرکز نظامی ناتو استفاده کند.
 
سپس ما وارد رایزنی‌های متعارف با وزیر دفاع و بعد رئیس‌جمهور شدیم تا بتوانیم درباره چگونگی پاسخدهی تصمیم بگیریم.

ریابکوف در ادامه سخنان خود گفت: ما بار دیگر از شرکای آمریکایی می‌خواهیم طراحی‌های نظامی خود در این زمینه را پایان دهند و این فرمول باقی مانده از زمان شوروی سابق را تایید کنند که جنگ اتمی طرف پیروز نخواهد داشت و هیچگاه نباید آغاز شود.

وی ادامه داد: علاقمند نبودن امریکا برای تایید این فرمول، این زمینه را برای ما بوجود می‌آورد تا نتیجه گیری کنیم مقام‌های آمریکایی واقعا به تدارک سناریوی بکارگیری سلاح اتمی بپردازند.

بمب‌افکن‌های راهبردی آمریکا حدود یک سال پیش نیز برای آمادگی در مقابل تجهیزات اتمی روسیه، حملات هسته‌ای به این کشور را تمرین کردند.

این تمرین اواسط فروردین  ۹۸ برگزار شد و بمب‌افکن‌های راهبردی بی – ۵۲ آمریکا که در اسفند ماه سال گذشته (مارس) به پایگاه‌های نظامی اروپا منتقل‌شده بودند، در نزدیکی منطقه کالینگراد در غرب روسیه، حملات هسته‌ای به این کشور را تمرین کردند.
برچسب ها: ریابکوف ، آمریکا ، روسیه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۲۰°