تحریم آمریکا مانند ویروس کرونا است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:01 - سه‌شنبه 12 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۵۳۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
رئیس جمهور در دیدار وزیر خارجه اتریش: تحریم آمریکا مانند ویروس کروناست که ترس و وحشت آن بیشتر از واقعیت آن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای روحانی در این دیدار، عامل اصلی مشکلات منطقه را مداخلات غلط و غیر قانونی آمریکا دانست.
رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم آمریکا مانند ویروس کرونا است که ترس و وحشت آن بیشتر از واقعیت آن است، گفت: انتظار از اتحادیه اروپا این است که در برابر اقدامات غیرقانونی آمریکا ایستادگی کند. رئیس جمهور با اشاره به اقدام آمریکا در تحریم غذایی و دارویی ایران افزود: اعمال این تحریم‌ها یک اقدام تروریستی است و انتظار داریم اتحادیه اروپا در این زمینه به وظیفه انسانی خود عمل کند. رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران "طرح صلح هرمز" را با هدف برقراری صلح و امنیت در منطقه ارائه کرده و این طرح با استقبال روبرو شده است.
وزیر امور خارجه اتریش نیز در این دیدار خواستار‌ای توسعه و تعمیق روابط با ایران در همه زمینه‌ها بویژه تجاری و اقتصادی شد. " الکساندر شالنبرگ " با بیان اینکه حفظ برجام سیاست اصلی اتریش و اتحادیه اروپاست و گفت: وین از طرح صلح هرمز استقبال می‌کند و آن را نقشه راه ایجاد صلح و ثبات در منطقه می‌داند.

وزیر امور خارجه اتریش با رئیس مجلس شورای اسلامی هم دیدار کرد.

پیش از این دیدار‌ها هم، وزیران خارجه ایران و اتریش دیدار و بر توسعه و تعمیق روابط دو جانبه تاکید کردند. برجام و تعهدات طرف‌های اروپایی از محور‌های مهم گفتگوی محمد جواد ظریف و الکساندر شالنبرگ بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۶°