قرارگاه توصیه ای فعلا برای تعطیلی مدارس ندارد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:32 - دوشنبه 18 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۵۷۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با بیان این که قرارگاه مدیریت و کنترل کوید 19(کرونا) توصیه ای برای تعطیلی مدارس نداشته گفت: اگر مدارسی تعطیل شده اند خارج از وزارت بهداشت در مورد آن تصمیم گیری شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  کیانوش جهانپور در مصاحبه با شبکه خبر ضمن تاکید بر لزوم رعایت بهداشت فردی و شستن مکرر دست‌ها و پرهیز از روبوسی گفت: ما قائل به تعطیلی مدارس نیستیم، طبق ارزیابی ریسک و و ارزیابی کارشناسی که انجام شده اعتقاد بر این نیست که لزوما تعطیلی مدارس در مسیر کاهش و پیشگیری شیوع این بیماری کمکی می کند حتی اتفاقی که افتاد و مدارس چند روزی تعطیل شد شاهد افزایش مسافرت بین شهری خانواده ها بودیم که این خود باعث افزایش خطر شیوع و انتقال بیماری خواهد شد و طبق ارزیابی ریسک انجام گرفته صرفا کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها تعطیل شده است و کارکنان دانشگاه‌ها تعطیل نشده اند و پنج شنبه هم در جلسه شرایط ارزیابی مجدد می‌شود.
 
او گفت: اقداماتی در خصوص بهداشت و ضد عفونی مدارس و خوابگاه های دانشجویی صورت گرفته و از نظر ما مدارس آمادگی پذیریش دانش آموزان را دارند.
 
# کرونا را شکست می دهیم 
جهانپور همچنین در خصوص بسیج عمومی مقابله با کوید 19( کرونا) توضیح داد: با توجه به کلید خوردن بسیج ملی مقابله با کرونا ویروس در جمع مجازی و نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور؛ بحث و بررسی برنامه ها و اهداف فاز یک بسیج ملی از #کرونا را شکست می دهیم، در همین قالب رونمایی شد. که امیداوریم با همکاری رسانه ملی و در سطح استانها و دانشگاه ه ای علوم پزشکی و تعامل با رسانه های محلی و عمومی در استانها شاهد جهشی در اطلاع رسانی عمومی و آموزش عمومی در جهت کنترل و مدیریت بیماری کوید 19 و ممانعت از انتشار ویروس باشیم. 
 
 
 
 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۲۰°