اعطای تسهیلات خرید کالا به بازنشستگان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:20 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۶۲۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
مراسم امضای تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات خرید به بازنشستگان کشور به مبلغ ۱.۲ میلیون تومان با حضور وزیر کار آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در این نشست صورت‌های مالی سال ۱۳۹۷ سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزران، روستاییان و عشایر بررسی شد و سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی کشور صورت‌های مالی خود را پس از ۴۱ سال به‌روز رسانی کرد. 

در این نشست همچنین، بند‌های گزارش حسابرسی صورت‌های مالی سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بررسی شد و اعضای هیئت امنا ضمن تصویب تکالیفی در راستای حذف بند‌های مذکور در سنوات آتی، صورت‌های مالی آن صندوق‌ها را تصویب کردند.
 
به روز رسانی صورت‌های مالی سازمان تامین اجتماعی پس از ۴۱ سال

«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: با توجه به وعده داده شده امروز شاهدیم که صورت‌های مالی سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به روز رسانی شده است.

او اظهار امیدواری کرد: سایر صندوق‌های بازنشستگی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز بتوانند به سرعت صورت‌های مالی خود را در بازه زمانی تعیین شده به هیات امنا ارائه دهند.

براساس این گزارش بررسی صورت‌های مالی صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی در برخی از موارد با تاخیر انجام می‌شد. اما با توجه به تاکیدات و دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به روز رسانی صورت‌های مالی صندوق‌های تابعه این وزارتخانه در دستور کار هیئت امنا قرار گرفت.

بر همین اساس سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی کشور با دستور وزیر کار، برای نخستین بار و پس از ۴۱ سال صورت‌های مالی خود را به روز رسانی کند.

صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد نیز مکلف شد صورت‌های مالی معوق خود را برای به روز رسانی در سه ماه آینده به هیات امنا ارسال کند.

همچنین در این جلسه سطوح دستمزدی سال ۱۳۹۹ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر نیز بررسی و به تصویب اعضای هیئت امنا رسید.
 
تسهیلات ۱.۲ میلیون تومانی خرید کالا به یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته 
 
در این مراسم افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در این طرح به یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته کشوری تسهیلات ۱.۲ میلیون تومانی خرید کالا از فروشگاه رفاه در کارت حقوق بازنشستگی پرداخت می‌شود که می‌تواند از ۷۵۰ فروشگاه رفاه در کشور خرید کنند.

او ادامه داد: این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه و با کارمزد ۲ درصد و با تنفس یک ماهه پرداخت می‌شود که ۵۰ درصد منابع آن را بانک صادرات و ۵۰ درصد از سوی فروشگاه زنجیره‌ای رفاه تأمین می‌ کند و بازپرداخت این تسهیلات نیز ۳ ماهه خواهد بود.

به گفته افتخاری این تسهیلات به صورت اختیاری بوده و بازنشستگانی که مایل باشند می‌توانند از این طرح استفاده کنند و امکان شارژ کارت‌های بازنشستگی سه بار در طول سال وجود دارد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تأکید کرد: برای اجرای طرح یاری و اعطای تسهیلات خرید به بازنشستگان ۴۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که بدون یک ریال بودجه دولتی با منابع بانک صادرات و فروشگاه رفاه تأمین می‌شود.

او هدف از اجرای این طرح را تقویت قدرت خرید بازنشستگان عنوان کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°