اقدامات دستگاه‌های مسئول در استان‌های سیل‌زده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:12 - سه‌شنبه 19 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۶۷۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
به همت عوامل راهداری و سازمان راهداری راه ارتباطی 50 روستا در استان کرمانشاه بازگشایی شده است و فردا عملیات بازگشایی راههای روستایی پلدختر در لرستان نیز آغاز خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد رودباری مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری گفت: 9 محور اصلی شریان های اصلی کشور بسته است. در استان لرستان 375 راه روستایی لرستان مسدود است همچنین 25 راه روستایی در ایلام و 10 راه روستایی در استان قزوین مسدود است.

اقدامات دستگاه‌های مسئول در استان‌های سیل‌زده

راه ارتباطی 50 روستا در استان کرمانشاه بازگشایی شده است. در ایلام دو دهنه پل خسارت دیده است که تلاش راهداری استان برای جایگزین برای برقراری راههای ارتباطی ادامه دارد. 288 دستگاه های سنگین راهسازی مثل بیل مکانیکی در استان لرستان مستقر و 20 دستگاه از استان های همجوار در حال اعزام به استان لرستان است.

رودباری گفت: راههای اصلی و فرعی و شبکه ای روستایی باز است فقط برخی راههای روستایی بعلت رانش هنوز بسته است.

او درباره تمهیدات راهداری گفت: شب گذشته مدیران سازمان راهداری در حال عملیات راهداری و پیگیر وضعیت راههای کشور بودند و با توجه به گستردگی و بارش شدید در برخی استان ها با تلاش مجموعه عوامل راهداری محورهای مسدودی نداشتیم. محور چالوس با توجه به شرایط راهداری و بارش ها روز گذشته با تصمیم عوامل اجرایی مسدود شد.

رودباری گفت: امکانات، ماشین آلات در راهها مستقر هستند و  تا 20 فرودین ماه در آماده باش هستیم. با وجود بارندگی های گسترده در کشور نیروهای راهداری مشغول عملیات راهداری هستند.

اقدامات دستگاه‌های مسئول در استان‌های سیل‌زده

تاج بخش رئیس سازمان هواشناسی در ارتباط تلفنی گفت: بارش در استانهای حاشیه زاگرس مرکزی و البرز مرکزی قابل ملاحظه بود.

او افزود:بیشترین بارش از ایستگاه کوهرنگ به میزان 198 میلیمتر گزارش شده است. در استانهای مرکزی، تهران، قم و البرز هم بارش ها قابل ملاحظه بوده است.

رکورد بارش ها در فعالیت بارشی در ایستگاه مهرآباد و شمیران بوده است و بارش ها فراتر از نرمال بوده است. در استان البرز نیز در ایستگاه دیزین بارش قابل ملاحظه ای را شاهد بودیم.

21 درصد از کشور بارش بالای مقدار نرمال است اما نسبت به سال قبل هنوز 2 درصد کاهش بارش را داریم. از شنبه تا دو شنبه آینده نیز سامانه بارشی نوار شمال کشور را تحت تاثیر قرار خواهد بود.


مرادی خبرنگار صداوسیما در استان لرستان در ارتباط تصویری گفت: شرایط در شهر پلدختر با توجه به بارش ها و ساخت دیواره پلدختر به صورتی است که مشکلات کمتر شده و الان وضعیت عادی شده است و ساکنین در حال بازگشت به منازل خود هستند و خطر سیلاب رفع شده است اما گار شهر معمولان همچنان قطع است و تلاش می شود تا فردا ظهر گاز این شهر وصل شود. فردا نیز عملیات بازگشایی روستاها ادامه خواهد داشت.

اقدامات دستگاه‌های مسئول در استان‌های سیل‌زده

حسن رضاییان فرماندار پل دختر گفت: دبی رودخانه به 1300 رسیده و حدود 45 روستا قطعی راه ارتباطی دارد و ابنیه و پل هاخسارت دیده است اما در حال حاضر با توجه به احداث دیوار ساحلی مشکل خاصی نداریم و مقاومت دیواره ساحلی پلدختر به خوبی جواب داده است همچنین مشکل خاصی درباره آب و برق و گاز نداریم

اقدامات دستگاه‌های مسئول در استان‌های سیل‌زده

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات گفت:در 6 استان 250 مورد اسکان داشتیم. خدمات امدادی در استان آذربایجان غربی با توجه به زلزله اخیر حال انجام است که بالغ بر 5 هزار خانوار اسکان داده شده اند و از خدمات استفاده کرده اند.

 سعیدرضا کریمیان مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام در ارتباط تلفنی گفت: در استان ایلام بیش از 197 میلی متر باران ثبت شده است و در بخش کشاورزی حدود 20 درصد آسیب دیده است. 617 کیلومتر راههای شهری و روستایی آسیب دیده اند اما اکثر راهها  بازگشایی شده است اما 1600 واحد مسکونی شهری و روستایی تخریب شده است.

اقدامات دستگاه‌های مسئول در استان‌های سیل‌زده

مرتضی زمان پور مدیرکل بحران چهارمحال و بختیاری گفت: در اولین اقداما جلسه پیشگیری به ریاست استاندار تشکیل و تاکیدات لازم به مدیران اعلام شد.  در شهرستان کوهرنگ که کانون بارشها بود و بیش از 190 میلی متر بارش داشتیم اقدامات پیشگیرانه اساسی انجام شد و در آماده باش کامل بود. خسارت جانی ندارشتیم اما خسارت های مالی زیادی در راهها، رانش زمین و خسارت به مسکن های روستایی و قطع برق داشتیم. 36 راه روستایی در شهر اردل و کوهرنگ همچنان قطع است.

سعیدرضا کریمیان مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام در ارتباط تلفنی گفت: در استان ایلام بیش از 197 میلیمتر بارندگی ثبت شده که در بخش کشاورزی بش از 2500 هکتار از اراضی باغی و  کشاورزی تا 20 درصد آسیب دیده اند.  617 کیلومتر راههای اصلی و شهری و روستایی آسیب دیده اند.  31 محور راه روستایی مسدود شد که اکثرا با تلاش راهداران بازگشایی شده اند. در بخش مسکن تعداد 1600 واحد شهری و روستای نیز آسیب دیده اند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °