خدمات ایثارگرانه مدافعان سلامت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:43 - پنجشنبه 26 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۶۸۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
پزشکان، پرستاران، بهیاران و همه کارکنان بیمارستان ها با تمام توان به ارائه خدمت خالصانه به بیماران مبتلا به کووید 19 و دیگر بیماران مشغول اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 خسرو صادق نیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این مطلب گفت: نگرانی‌ها هیچ تاثیری بر کیفیت و میزان خدمات کارکنان بیمارستان‌ها نداشته است و همه پزشکان و پرستاران و کارکنان اخلاق مدارانه انجام وظیفه می‌کنند.

دکتر صادق نیت با بیان این که شرایط به گونه ای است که افراد با یک سرماخوردگی ساده از ترس کرونا به بیمارستان و مراکز درمانی مراجعه می‌کنند گفت: ما در بیمارستان امام خمینی بالای ۱۶۰۰ نفر مراجعه کننده داریم که غالب آن‌ها با بررسی اولیه مرخص شده اند، تا صبح امروز ۹۲ نفر بستری داشته ایم که ۲۶ نفرشان در آی سی یو بستری شده اند و از این تعداد ۱۸ نفر تست کرونایشان مثبت شده و از ۲۶ نفری هم که در آی سی یو بستری بودند ۱۱ نفر از آی سی یو مرخص شده اند و تا امروز ۵۶ نفر هم بهبود کامل یافته اند و از بیمارستان ترخیص شده اند.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی مهمترین چالش این روز‌ها را نگرانی بابت افرادی دانست که بیماری‌های جدی دیگری دارند و از ترس کرونا به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند که ما توصیه می‌کنیم که این افراد حتما مراجعه کنند و بقیه که بیماری هایشان خیلی جدی نیست مراجعه شان را به تعویق بیندازند.

دکتر صادق نیا گفت: از همان بدو ورود افراد، شرایط تفکیک بیماران را ایجاد کرده ایم و شرایط را به نحوی فراهم کرده ایم که موجب توسعه بیماری نشویم.

او در خصوص کیفیت درمان کرونا در ایران هم گفت: دانش متخصصان ما به روز است و ویرورس کرونا جدید است و هنوز تحت بررسی است تا درمانی برای آن پیدا شود و متخصصان ما به روز و توانمندند و از آخرین روش‌ها و درمان‌ها و تکنیک‌های درمانی استفاده می‌کنند.

دکتر سید طا‌ها یحیوی رئیس بیمارستان روزبه هم با اشاره به تلاش همکارانش برای مدیریت بحران بیماری و جلوگیری از ورود آن به بیمارستان گفت: ما تمرکزمان را روی آموزش کارکنان و بیماران و همراهان بیماران گذاشته ایم و نیز پیشگیری‌های بهداشتی.

دکتر یحیوی افزود: در بحران‌ها اضطراب طبیعی است، اما در بحران کرونا اضطراب و ترس بیش از انتظار بوده است در برخورد با این شرایط نخستین چیزی که مهم است پذیرش اتفاقی است که افتاده و دوم مطرح کردن احساسات و نگرانی‌ها با نزدیکان است.

این روانپزشک برخورد طنز و شوخی را در این بحران مفید دانست و افزود: اضطراب و نگرانی تا حدی برای فرد قابل کنترل است، اما بعضی وقت‌ها باید از دیگران و روانشناسان برای آرامش کمک گرفت.

او تاکید کرد: باید به جای تولید نگرانی به حل مسئله کمک کنیم و با پرداختن به کار‌های روزمره و پرداختن به کار‌هایی که از آن‌ها لذت می‌بریم نگرانی مان را مدیریت و کم کنیم و کمتر با مراجعه مکرر به اخبار به آن دامن بزنیم. ضمن این که باید این را هم گفت که اطلاعات درست درباره بیماری هم می‌تواند از اضطراب‌ها کم کند.

فاطمه داوری رئیس مجتمع بیمارستانی محب یاس هم با بیان این که بخش پذیرش بیماران کرونا کاملا مجزا شده گفت: روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ بیمار مراجعه کننده داریم که بسیاری سرپایی بررسی و معاینه و مرخص می‌شوند. امشب ۵۰ مریض بستری داریم که ۱۲ نفرشان درآی سی یو بستری شده اند و ۴۰ نفر هم ترخیص شده اند.

محمد طالب پور رئیس بیمارستان سینا هم گفت: روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر مراجعه کننده داریم که ویزیت می‌شوند که کمتر از یک دهم آن‌ها نیاز به بستری دارند و تاکنون سیر تصاعدی بیماران را نداشته ایم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °