ورود سامانه بارشی جدید به کشور از هفته آینده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:48 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۶۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از اوایل هفته آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کارشناس هواشناسی گفت: به لحاظ بارندگی روز‌های بسیار خوبی را سپری می‌کنیم در تهران در ۲۴ ساعت، ۵۵ و نیم میلیمتر بارندگی داشتیم که رکورد محسوب می‌شود.

اصغری در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در بسیاری از مناطق بارندگی‌ها نسبت به وضعیت نرمال با ۲۱ درصد رشد همراه بوده است، اما نسبت به پارسال هنوز ۲ درصد کمبود بارش را در کل کشور داریم.

وی گفت: سامانه بارشی هم اکنون در شمال شرق فعال است و هموطنان در مشهد، قائن و خیلی از جا‌ها شاهد بارش خفیف برف هستند. کم کم از ضخامت ابر‌ها در شمال شرق کاسته و هوا آرام می‌شود.
 
اصغری گفت: روز جمعه هوای نسبتا آرامی را در بیشتر نقاط کشور خواهیم داشت، اما با روند افزایش دما در سواحل دریای خزر مواجه خواهیم شد. این موضوع کمی باعث نگرانی است، زیرا می‌تواند شرایط آتش سوزی را در جنگل‌ها فراهم کند، هرچند امیدواریم بواسطه بارش‌های روز‌های قبل این اتفاق نیفتد.

وی افزود: مسافرانی که راهی شمال شده اند قبل از ترک جنگل حتما از خاموش شدن آتش‌ها مطمئن شوند.
 
کارشناس هواشناسی گفت: اما سامانه بارشی جدیدی از شنبه بعد از ظهر وارد کشور خواهد شد. تا آن موقع با روند افزایش دما مواجهیم. این سامانه مثل سامانه قبلی در عرض‌های جنوبی‌تر خیلی فعال نیست. یعنی هموطنان در استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، یزد و اصفهان نباید توقع بارش را از این سامانه داشته باشند.

اصغری گفت: در سواحل دریای خزر حداکثر بارندگی را خواهیم داشت. در شمال غرب کشور هم بارندگی‌های خوب برفی خواهیم داشت، چون ریزش هوای سرد داریم و یکباره از یکشنبه هفته آینده کاهش دما از سمت شمال غرب اتفاق می‌افتد.

اصغری گفت: به نظر می‌رسد بارش بعدی پایتخت روز دوشنبه باشد. هوای البرز و قزوین هم دوشنبه هوایی بارانی را تجربه خواهد کرد. احتمال وقوع بهمن در جاده چالوس وجود دارد، زیرا روند افزایش دما بسیار ملموس خواهد بود و با آن حجم برفی که در کوه‌ها نشسته است بستر را برای وقوع این پدیده مهیا می‌کند.

کارشناس هواشناسی افزود: در جنوب شرق کشور وزش باد و گردوخاک داریم و کیفیت هوا در آنجا کمی پائین است. اگر ضرورت ندارد هموطنان در سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد از منزل خارج نشوند. در این مناطق دید با مشکل مواجه است و گرد و خاک را امروز تا پایان شب در این مناطق خواهیم داشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°