خدمات رسانی ۵۰ تیم تخصصی اورژانس به مبتلایان کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 بهمن 1400
کد خبر : ۷۶۹۷۳۶
تاریخ انتشار : جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
رئیس اورژانس از آماده‌باش ۵۰ تیم حفاظت فردی اقدام سریع برای خدمت رسانی به مبتلایان ویروس کرونا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، «دکتر پیرحسین کولیوند» در خصوص اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: سازمان اورژانس کشور تیم‌های عملیات ویژه خود را در قالب ۵۰ تیم تخصصی با تجهیزات ویژه برای پیشگیری این ویروس در حالت آماده‌باش قرار داده است.
 
این تیم‌های عملیاتی به محض اعزام به محل، پس از مشاهده افراد مبتلا به ویروس کرونا نسبت به ضد عفونی فرد اقدام کرده و سریعاً او را به مراکز درمانی که برای این منظور اختصاص داده شده است، منتقل می‌کنند.

آقای کولیوند افزود: تمام اعضای تیم عملیات حفاظت ویژه اورژانس، از تجهیزات پیشرفته استفاده می‌کنند که این، هم برای محافظت فردی خودشان و هم برای مراقبت جامعه از تکثیر ویروس کرونا برنامه ریزی شده است.
 
هر فردی که مشکوک به ویروس کرونا باشد و تیم حفاظت فردی در فرآیند امدادرسانی به ایشان قرار گرفته باشد، اعضای خانواده وی نیز به مراکز درمانی منتقل می‌شود و تحت آزمایش‌های مربوطه قرار می‌گیرند.
 
وی ضمن تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی اعلام کرد: در هر استان، بیمارستان‌هایی برای پذیرش افراد مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا اختصاص داده شده است که به صورت کامل آماده خدمت رسانی است.
 
رییس سازمان اورژانس کشور افزود: ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا به صورت سرپایی درمان می‌شوند و ۲۰ درصد ممکن است که نیاز به انتقال به مراکز درمانی داشته باشند. تمام آمبولانس‌های خصوصی که برای انتقال بیماران مشکوک به کرونا فعالیت می‌کردند، فعالیت هایشان محدود و بعضاً قطع شد و خدمت رسانی صرفاً از طریق تیم‌های تعیین شده امدادرسانی صورت می‌گیرد.
 

کولیوند تأکید کرد: برای اطلاع رسانی و پاسخ دهی به مردم عزیز در خصوص ویروس کرونا، شماره تلفن ۱۹۰ در دسترس است و مهم است که از شماره ۱۱۵ استفاده نشود؛ چرا که اورژانس کشور همچنان امدادرسانی به نیازمندان را مثل گذشته انجام می‌دهد و تماس در خصوص کرونا با شماره ۱۱۵ موجب کند شدن خدمت رسانی خواهد شد و هر شخصی در خصوص ویروس کرونا نیاز به راهنمایی یا امدادرسانی دارد، می‌تواند با شماره ۱۹۰ تماس بگیرد.
 

وی ضمن بیان این مطلب که مردم اطلاعات موثق را از طریق رسانه‌های معتبر کشور دریافت کنند و به مطالب بدون پشتوانه علمی در فضای مجازی توجه نکنند، ادامه داد: شست‌وشوی مرتب و مکرر دست‌ها ۲۰ تا ۳۰ ثانیه با مایع دستشویی می‌تواند تکثیر بیماری کرونا را در کشور کاهش دهد.
 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فعالیت‌های پیشگیرانه در خصوص ویروس کرونا، وب سایت سازمان اورژانس کشور به نشانی ems.behdasht.gov.ir در دسترس قرار دارد.
برچسب ها: کرونا ، ویروس ، بیماری ، اورژانس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۷۹°    ۵.۹۹°