بازگشایی تمام راه‌های روستایی مسدود شده لرستان تا چند روز آینده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:55 - شنبه 16 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۷۴۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری از انتقال ماشین آلات راهداری ۶ استان برای بازگشایی راه‌ها در لرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خداداد مقبلی گفت: حجم زیاد بارش و سیلاب در چند روز گذشته باعث خسارت زیادی به شبکه راه‌های استان شده به طوریکه راه ارتباطی ۲۴۳ روستا مسدود شد. پل‌های زیادی در مسیر‌ها آسب دیده اند و ۲۸۵ نقطه در مسیر دچار رانش و ریزش شده اند؛ خوشبختانه در بسیاری از این نقاط با اقدامات به موقع نیرو‌های پرتلاش راهداری مصالح ریزشی و رانشی از سطح جاده‌های جمع آوری شده است.
 
بازگشایی تمام راه‌های روستایی مسدود شده لرستان تا چند روز آینده

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گفت: مسیر‌هایی که عمدتا ریزی و رانش داشته اند، بازگشایی شده انداما در حال حاضر راه ۱۷۵ روستا به دلیل آب گرفتگی، ریزش، رانش، تخریب پل و آبرا‌ها مسدود است.

مقبلی با اعلام این که عمده این راه‌های مسدود شده در حاشیه رودخانه کشکان در حوزه شهرستان‌های نورآباد، پل دختر، الشتر و معمولان قرار دارد، اظهار کرد: به دلیل بالا بودن سطح آب در بستر رودخانه کشکان و تخریب راه‌های دو طرف پل‌های ارتباطی امکان عملیات بازگشایی در دو سه روز گذشته وجود نداشت.

*انتقال ماشین آلات راهداری ۶ استان به لرستان

وی با بیان این که از امروز تمام ماشین آلات برای بازگشایی راه‌های مسدود شده به کار گرفته می‌شود، اضافه کرد: تمام مسیر‌های اصلی و فرعی به جز محور خرم آباد-معمولان-پل دختر باز بوده و تردد در آن‌ها جریان دارد.

وی افزود: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده ماشین آلات راهداری استان‌های اصفهان، تهران، بوشهر، کرمانشاه، مازندران و زنجان در حال انتقال به استان لرستان هستند.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و جاده‌ای همچنین از برگزاری نشست‌ها و جلساتی طی دیروز و دیشب برای بازگشایی سریع‌تر راه‌های استان لرستان خبر داد و گفت: گروهی از کارشناسان سازمان راهداری امروز در مسیر‌ها کار بررسی میزان خسارت‌های سیل را انجام می‌دهند که بلافاصله پس از برآورد نهایی آنرا به مدیریت بحران استان لرستان و ستاد وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌کنیم.

مقبلی در خصوص رقم اعلام شده ۶۰۰ میلیارد تومانی خسارت سیل به راه‌های استان لرستان تصریح کرد: این رقم برآورد اولیه است، چراکه سطح آب بالا بوده و امکان بررسی دقیق نبود و خسارت ۶۰۰ میلیارد تومانی یک تخمین بوده است.

وی ادامه داد: معتقدیم میزان خسارت سیل لرستان به راه‌های این استان بسیار بیشتر است، شاید میزان خسارت بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان باشد. از امروز کارشناسان در مسیر‌ها بررسی میزان خسارت را انجام می‌دهند و پس از نهایی شدن اعلام می‌شود.

وی همچنین یادآور شد: راه برخی از روستا‌های استان لرستان به دلیل آب گرفتگی مسدود شده که با فروکش آب مسیر بازگشایی می‌شود. برخی مسیر‌ها به دلیل انشعاب از خرم آباد به پل دختر و تخریب راه‌های طرفین پل‌های ارتباطی، مسدود شده اند.

وی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم انشالله طی روز‌های آینده بیشتر راه‌های راه‌های روستایی مسدود شده استان لرستان بازگشایی شوند.
برچسب ها: سیل ، لرستان ، راه ، روستا ، راهداری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۱۹°