هفته سختی در پیش داریم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:55 - پنجشنبه 26 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۷۵۷
تاریخ انتشار : جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
وزیر بهداشت: هفته سختی در مقابله با ویروس کرونا در پیش داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر نمکی در ارتباط با خبرنگار شبکه خبر گفت: براساس رصد روند بیماری در دیگر کشورها، پیش بینی می کنیم، پیک اصلی بیماری در روزها و هفته های آینده باشد، که البته هیچ جای نگرانی نیست و با رعایت توصیه ها و هشدارها از این پیک، عبور خواهیم کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: این به معنی باختن خود و وحشت مردم نیست، مطمئنا با هوشمندی مردم، خبررسانی دستگاه‌ها و کمک رسانه‌ها به علاوه اشراف مدیران، ”اوج بیماری“ را هم کنترل می‌کنیم؛ اما مردم باید از روند اوج بیماری آگاه باشند، به همین دلیل از مردم می‌خواهیم که بیشتر رعایت کنند و در کاهش آلودگی کمک کنند.
آقای نمکی درباره مقررات رفت و آمد، گفت: قرار شد که در تردد‌ها سختگیری کنیم، ما باز هم به قرنطینه شهر‌ها اعتقاد نداریم و این روش را علمی نمی‌دانیم. در صددیم کنترل خود را بر رفت و آمد عزیزانی که به مسافرت می‌روند، تشدید کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: از مردم خواهش می‌کنم مسافرت خود را به حداقل برسانند، اگر موردی مشکوک را در ورودی یا خروجی شهر‌ها ببینیم، قطعا آن‌ها را به قرنطینه‌ای می‌بریم که باید ۱۴ روز حضور داشته باشند و رونددرمانی را اجرا کنیم. رئیس ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا افزود: قرار شد مجوزی برای تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی صادر شود که بر مبنای آن با دور زدن قوانین دست و پا گیر، کمیته سه نفره‌ای تشکیل دهند و نیرو‌هایی را از بین داوطلبان برای این طرح بگیرند.
دکتر نمکی درباره ساعات کار ادارات هم گفت: قرار شد ساعات کار ادارات با تفویض اختیار به ستاد استانی مبارزه با کرونا و با نظر استاندار‌های محترم به گونه‌ای تنظیم شوند که استانداران محترم حق داشته باشند در تاخیر یا کوتاه کردن دو ساعته خدمت رسانی در استان‌ها تصمیم بگیرند. استان‌هایی که دارای خطر زیادی هستند، می‌توانند به سمت دورکاری بروند و با تشخیص پزشک معتمد سازمان ها، افرادی که دیابت، بیماری‌های تنفسی و زمینه‌ای دارند، به گونه‌ای با مرخصی یا دورکاری از آن‌ها استفاده شود.
آقای نمکی درباره تعطیلی مدارس گفت: قرار بود در استان‌هایی که آلودگی اعلام نکردیم، آموزش و پرورش را تعطیل اعلام نکنیم. امروز با توجه به مستندات قرار شد که مدارس کل کشور از تصمیم به تعطیلی سه روزه در هفته آینده تبعیت کنند. ضمن اینکه وزیر محترم آموزش و پرورش با کمک صداوسیما بتوانند آموزش مجازی را برای دانش آموزان فراهم کنند تا مشکلی برای ادامه روند تحصیل دانشجویان نداشته باشیم.
وی افزود: قرار شد سامانه ۴۰۳۰ که راه اندازی کرده ایم، به شکل گسترده تری تکمیل کنیم و مردم بتوانند دسترسی آسانتری به این سیستم داشته باشند.
وزیر بهداشت ادامه داد: همچنین قرار شد در زندان ها، زندانی‌های کم خطر و دارای بیماری‌های قلبی و دیابتی با تشخیص پزشکی بتوانند به تعطیلات نوروزی بروند. آقای نمکی همچنین درباره توزیع مواد لازم بهداشتی گفت: خوشبختانه امروز یک هواپیما از ماسک‌های ان ۹۵ و لباس‌های موردنظر از خارج از کشور به ایران می‌رسد. ماسک و مواد ضدعفونی بعد از اینکه نیاز ما را در بخش دولتی تامین کرد؛ از شنبه در داروخانه‌ها آزاد می‌شود و داروخانه‌ها این مواد را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار می‌دهند.
رئیس ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا درباره وضعیت دانشگاه‌ها توضیح داد: در رابطه با دانشگاه‌ها تصمیم دو روز قبل جاری است و تا پایان هفته کلاس‌های دانشگاه‌ها تعطیل است. پرسنل و اساتید برای آموزش راه دور حضور خواهند داشت و کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.
نمکی تاکید کرد: ورزشگاه‌ها و فضای عمومی تا پایان هفته آینده تعطیل خواهد بود. مسابقات فوتبال فقط به شکل بدون تماشاگر تا یک هفته آینده برگزار می‌شود.
برچسب ها: نمکی ، کرونا ، هفته سخت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°