فعالیت تشکل‌های مردم نهاد برای مقابله با کرونا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:54 - چهارشنبه 13 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۷۵۸
تاریخ انتشار : جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
فرمانده مبارزه با ویروس کرونا در تهران: ۲۵۰۰ تشکل مردم نهاد برای مقابله با کرونا فعال شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
زالی فرمانده مبارزه با ویروس کرونا در ارتباط با خبرنگار شبکه خبر گفت: ۲۵۰۰ تشکل مردم نهاد پیام‌های مورد لزوم بهداشتی را به مردم ارائه می‌دهند.
زالی گفت: تشکل‌ها ذیل ستاد مقابله با ویروس کرونا در تهران فعالیت خواهند کرد.
وی افزود: در مهار ویروس کرونا، بهداشت فردی مهمترین راهبرد است.
 

دکتر زالی افزود: ما در حوزه بهداشت و درمان تمام تلاش خود را می‌کنیم و زمینه ساز اتفاقات هستیم، اما خود مردم قهرمان هستند که امیدواریم با مشارکت مردم و حس نوع دوستی این ویروس را به زودی شکست دهیم.
 
جلسه ستاد مقابله با كرونا در تهران امروز با حضور نمايندگان سازمان هاي مردم نهاد و موسسات خيريه برگزار شد.در اين جلسه نمايندگان موسسات خيريه و سازمان هاي مردم نهاد در خصوص همكاري با مسئولان براي مقابله با ويروس كرونا در حوزه هاي مختلف از جمله پايداري خدمات حوزه سلامت، تامين نيروي انساني داوطلب،تامين اقلام بهداشتي موردنياز مردم و بيمارستان ها ، ايجاد فضاي آرامش رواني و آموزش در جامعه به شهروندان، اعلام آمادگي كردند. بنابر اين گزارش دكتر زالي رئيس ستاد مقابله با كرونا در تهران با تاكيد دوباره بر ضرورت رعايت توصيه هاي بهداشتي از سوي شهروندان گفت يك فرد مبتلا در يك رفت و آمد به خارج از مي تواند منزل 2 تا 20 نفر را مبتلا كند.
وي گفت: در شرايط عادي فاصله بين دو نفر هنگام صحبت كردن براي اين كه اين ويروس منتقل نشود يك و نيم تا دو متر است كه در صورتي كه فرد مبتلا سرفه كند اين ويروس تا فاصله 7 متر مي تواند انتقال يابد.
وي گفت: برخلاف آن چه گفته مي شود شواهد نشان مي دهد اين ويروس تغيير ساختار ژنتيك پيدا نكرده و مشابه ويروس كرونا در چين است.
زالي گفت: هم اكنون در چين 75 تا 95 درصد افراد از طريق شاخه هاي خانوادگي مبتلا به ويروس مي شوند و ميزان ابتلا در تجمعات خارج از منزل كاهش يافته كه اين نشان مي دهد ايپدمي كنترل شده است.
وي افزود: يكي از موارد ديگري كه به كاهش ميزان ويروس ها كمك مي كند تهويه و جريان هوا در منزل است.
وي تاكيد كرد: سازمان هاي مردم نهاد و خيريه ها با توجه به شبكه گسترده اي كه دارند مي توانند به مسئولان در آموزش مردم و رعايت توصيه هاي بهداشتي و توجيه مردم در خصوص برگزار نكردن تجمعات كمك كنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°