هفته جاری، پیک اصلی کرونا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:10 - پنجشنبه 21 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۷۶۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
وزیر بهداشت هفته جاری را پیک اصلی بیماری خواند و گفت: با رعایت توصیه‌ها و هشدار‌ها از این مرحله عبور خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سعید نمکی وزیر بهداشت در پایان پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، با تشکر از رهبر معظم انقلاب و همچنین تشکر از تمامی پزشکان و پرستاران و کادر درمانی گفت: اگر چه در سراسر کشور بخش‌های بیمارستانی را آماده کرده‌ایم و تمامی امکانات را به میدان آورده‌ایم اما باید بگویم که هفته نسبتا سختی را در پیش داریم.

وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده در خصوص اپیدمی این بیماری در دنیا ادامه داد: پیک اصلی بیماری در هفته آتی و روزهای آینده است اما این به معنی وحشت نیست و قرار نیست اتفاقات حادی بیفتد چراکه با هوشمندی مردم شریف و همه دست‌اندرکاران و خبررسانی‌ که انجام می‌شود همچنین با همکاری همه دستگاه‌ها و مدیرانی که در همه عرصه‌ها حضور دارند خیز بیماری را تحت کنترل قرار می‌دهیم مردم باید در جریان روند آتی بیماری باشند. به همین دلیل از مردم تمنا می کنم بیش از تر قبل همراهی کنند ودر کاهش آلودگی به ما کمک کنند و از ترددها خودداری کرده و هر دستوری را که ابلاغ می‌کنیم تبیعت شود.

نمکی خاطرنشان کرد: با نیروهای مسلح به جمع‌بندی رسیدیم که مانند گذشته با آنها همکاری داشته باشیم تا بتوانیم در ایجاد فضا و تخت‌های تکمیلی برای موارد اورژانسی برای ظرفیت سازی جدید، ضدعفونی معابر عمومی و امکاناتی که نیازمند هستیم استفاده کنیم همچنین مقرر شد نیروهای بهداشت و درمان مسلح همکاری لازم با نیروهای پزشکی و پرستاری داشته باشند. همچنین قرار است مجوزی برای تمام دانشگاه‌هآی علوم پزشکی صادر شود تا برای گرفتن نیروی جدید مشکلی نداشته و با دور زدن قوانین دست و پاگیر و تشکیل سریع کمیسیون سه نفره هم بتوانند خریدهای لازم را نجام دهند و هم از بین داوطلبین برای مدت کوتاهی نیرو جذب کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°