تولید روزانه یک و نیم میلیون ماسک در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۷۶۹۸۴۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
مدیرکل صنایع تجهیزات پزشکی وزارت صمت: با فعالیت شبانه روزی واحدهای تولیدی، روزانه یک و نیم میلیون ماسک با توجه به شرایط کشور تولید می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کیوان گردان مدیرکل صنایع تجهیزات پزشکی وزارت صمت گفت: در جلسه ای که به ریاست وزیر صنعت داشتیم مقرر شد تمام توان تولید برای افزایش بیشتر تولید ماسک و محلول های ضد عفونی باشد. 
 
او افزود: در گذشته در تولید مشکلی نداشتیم و حتی زمینه های صادارتی نیز داشتیم اما با شیوع ویروس کرونا صادارت متوقف شده و با کاهش تعرفه از 55 درصد به 5 درصد زمینه برای واردات ماسک نیز فراهم شده است.
 
از تمام واحدهای تولیدی خواسته شده با تمام ظرفیت کار کنند که واحدهای تولیدی اکنون در سه شیفت کاری به صورت 24 ساعته مشغول فعالیت هستند.
 
مدیرکل صنایع تجهیزات پزشکی وزارت صمت گفت: در همه زمینه ها در تهیه ملزومات تولید مشکلی نداریم؛ 17 واحدهای تولیدی مجوز وزارت صمت دارند و وزارت بهداشت نیز با تجمیع آمار اعلام کرده روزانه یک و نیم میلیون ماسک در کشور تولید می شود.
 
او افزود: نظام توزیع در داروخانه ها و مراکز درمانی نیز بر اساس سیاست های وزارت بهداشت تعیین می شود. 
 
او افزود: سیستم توزیع فعلا در داروخانه ها انجام نمی شود و فقط از طریق وزارت بهداشت انجام می شود. وزارت بهداشت در راستای تولید کار را دنبال می کند و بر اساس مجوز وزارت بهداشت توزیع انجام می شود.
 
بخشی از دانشگاه های علوم پزشکی نیز ماسک ها را به صورت استانی دریافت کرده اند.
 
روح الله مزینانی معاون اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: ماسک پزشکی جز ملزومات پزشکی است اما ماسک انواع گوناگون دارد و بیشتر در صنعت کاربرد داشته است. 
 
مزینانی گفت: تولید انجام شده است اما هنوز میزان واقعی به دست وزارت بهداشت نرسیده است به طوریکه در 10 روز گذشته فقط یک میلیون ماسک به دست وزارت بهداشت رسیده است. 
 
مزینانی گفت: اولین کاری که انجام شده ممنوعیت صادرات ماسک بوده تا به صورت نظام مند و با محوریت وزارت بهداشت در کشور توزیع شود.
 
او افزود: 
 
یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در ارتباط تلفنی درباره نظارت بر تولید و توزیع ماسک گفت: تعزیرات حکومتی نه متولی تولید هستیم نه توزیع اما بر حسب نظارت و رسیدگی به تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی تاکنون از شنبه هفته گذشته 385 پرونده تخلفات مربوط به کرونا داشتیم که استان خراسان رضوی بیشترین تخلفات را داشته است و بیش از 5 میلیون ماسک فقط در تهران کشف و ضبط و به وزارت بهداشت تحویل شده است.
 
رایگانی گفت: اما متاسفانه در سامانه 135 نیز شاهد هستیم همچنان توزیع ماسک در کشور وضعیت مناسبی ندارد. 
 
او افزود: 6 میلیون و 200 ماسک که در تخلفات گرفته شده به وزارت بهداشت تحویل شده به طوریکه در دو روز گذشته نیز 2 میلیون ماسک تحویل هیئت امنای وزارت بهداشت شده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °