بررسی گزارش دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۷۶۹۸۴۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹
در جلسه روز یکشنبه هیئت دولت به ریاست رئیس جمهور، دستگاه‌های اجرایی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مقابله با ویروس کرونا، به هیئت وزیران ارائه کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
براساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، مواد شوینده مورد نیاز در کشور تأمین شده و در زمینه مواد ضدعفونی، ماسک و سایر تجهیزات پزشکی کمبود‌هایی که بر اثر احتکار یا افزایش مصرف غیرعادی ایجاد شده، به زودی برطرف خواهد شد.

وزارت راه و شهرسازی نیز در گزارش خود از افزایش سفر‌های شهری و بین شهری خبر داد و آن را مغایر با توصیه‌های پزشکی و بهداشتی دانست که موجب گسترش ویروس کرونا در مناطق مختلف کشور می‌شود.
در ادامه، رئیس جمهور به دستگاه‌های مسئول دستور داد از همه اختیارات قانونی خود برای ایجاد تسهیلات اقتصادی، بانکی، معیشتی و پزشکی استفاده کنند.

روحانی همچنین دستورات لازم برای تأمین اقلام مورد نیاز پزشکی از داخل و خارج از کشور را صادر کرد.
وی همچنین از مردم خواست توصیه‌های پزشکی را جدی بگیرند و از انجام سفر‌های غیرضرور شهری و بین شهری خودداری کنند تا دوره زمانی توقف ویروس کرونا در کشور کوتاه‌تر شود و شهروندان عزیز بتوانند هرچه سریع‌تر به زندگی عادی بازگردند.

نحوه تأمین فوری اقلام بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شد

با تصویب هیئت وزیران، رفع ممنوعیت واردات و اعمال محدودیت و ممنوعیت صادرات و تغییر تعرفه و عوارض اقلام مورد نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور تأمین نیاز مراکز درمانی و مردم برای مقابله و مهار ویروس کرونا به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شد.

دولت این تصمیم را با توجه به ضرورت اقدامات فوری و ضربتی برای عرضه مناسب و کافی مواد اولیه و اقلام بهداشتی مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا و نیز جلوگیری از هرگونه وقفه در این کار، اتخاذ کرد
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۷۹°    ۲۹.۹۹°