دعوت به همکاری اورژانس از داوطلبان مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:29 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۷۶۹۸۸۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
سازمان اورژانس کشور به منظور ارائه خدمات هر چه بهتر به هموطنان برای مقابله با کرونا ویروس، علاقه‌مندان به فعالیت‌های داوطلبانه را برای مشارکت در بخش مشاوره تلفنی اورژانس به همکاری دعوت می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، این مجموعه به عنوان کمیته اجرایی در نظر دارد طرحی مبنی بر استفاده از نیرو‌های داوطلب آموزش دیده در این سازمان را به عنوان اورژانس یار در دو بخش نیرو‌های تخصصی و نیرو‌های عادی اجرا کند.

نیرو‌های تخصصی شامل فارغ التحصیلان رشته‌های پزشکی و نیرو‌های عادی شامل فارغ التحصیلان سایر رشته‌ها که به عنوان مهارتی بتوانند خدمت رسانی کنند.

طبق پیش بینی ها، تلفن‌های سازمان اورژانس از همان ساعات اولیه اعلام بیماری کرونا که پاسخگوی هموطنان برای این مسئله بود، دچار ترافیک بالا شد و سامانه ۱۱۵ را با مشکل مواجه می‌کرد، بر همین اساس تصمیم گیری شد که واحد مشاوره تلفنی برای ارائه توضیحات و پاسخگویی به مشکلات هموطنان در رابطه با بیماری کرونا در سیستم پیاده شود؛ بنابراین گزارش، در حال حاضر پرسنل اورژانس روزانه از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۲۴ پاسخگوی حدود ۱۵هزار تماس هستند، به این صورت زمانیکه افراد با شماره ۱۱۵ تماس می‌گیرند بعد از شنیدن پیام ضبط شده اگر بخواهند درباره کرونا اطلاعی دریافت کنند باید شماره یک را بگیرند و اگر نیاز به آمبولانس یا سایر خدمات اورژانس داشته باشند به اپراتور وصل می‌شوند.

یکی از اهداف راه اندازی این مرکز بهره برداری از ظرفیت نیرو‌های داوطلب است، بر همین اساس از نیرو‌هایی که قبلا اعلام آمادگی کرده بودند برای پیوستن به اورژانس یاران دعوت به همکاری شده است که بعد از گذراندن جلسات توجیهی و یادگیری مهارت‌های لازم در این مرکز مستقر شوند.

از روز گذشته مشاوره تلفنی با کمک نیرو‌های رسمی سازمان و نیرو‌های داوطلب آغاز شده است که اجرای این طرح رضایت بخش بوده و باعث شد باری از دوش نیرو‌های رسمی که وظایف سازمانی را در شرایط بحرانی دارند برداشته شود و همچنین از ظرفیت نیرو‌های داوطلب که آمادگی کمک به همنوعان در خصوص بیماری کرونا دارند استفاده شود.

افراد داوطلب باید شرایط ذیل را دارا باشند:

– سن حداقل ۲۳ سال

– فارغ التحصیلان رشته‌های پزشکی اعم از پزشک، پرستار، پیراپزشک و سایر رشته‌های مرتبط و فارغ التحصیلان رشته‌های غیر پزشکی که مدرک کارشناسی دارند.

– ساعت کاری از ۴ بعد ازظهر تا ۱۲ شب

– تعداد روز‌هایی که داوطلبان میتوانند حضور داشته باشند اختیاری است.

افراد واجد شرایط می‌توانند مشخصات شامل نام و نام خانوادگی، میزان تحصیلات، رشته تحصیلی و شماره تلفن همراه خود را به نشانی الکترونیک davtalab@۱۱۵.ir ارسال نمایند همچنین برای کسب اطلاعات و مشاهده فراخوان به سایت www.۱۱۵.ir مراجعه و یا در ساعات کاری با شماره‌های ۴۹۲۳۱۸۸۱ و ۴۹۲۳۱۷۸۲ تماس حاصل کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°