تولید کیت تشخیص و واکسن کرونا در ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۷۶۹۸۹۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با اعلام اینکه در کشور ساخت کیت تشخیص کرونا آغاز شده است، گفت: اکنون در مرحله آزمایش های بالینی هستیم و امیدواریم در بازه زمانی شش تا یک سال بتوانیم واکسن و داروی کرونا را تولید کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علیرضا جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله در برنامه تیتر امشب درباره آخرین وضعیت تولید داروی ضد کرونا گفت: یکی از مراکز تحقیقاتی ما موفق به تولید داروی این بیماری شده و این دارو در حال طی کردن مراحل تحقیقات بالینی است.

او افزود: امروز مجوز تحقیقات بالینی را از سازمان غذا و دارو دریافت کردیم تا مراحل تحقیقات به سرعت آغاز شود.

علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم با بیان اینکه خوشبختانه همه دستگاه‌ها برای مقابله با کرونا به میدان آمده اند، گفت: این اعلام آمادگی ما را به فعالیت بیشتر مصمم‌تر کرد و منجر شد از ۳۰۰ هزار نیروی آموزش دیده از همه دستگاه‌ها در حوزه سلامت برای خدمت رسانی بیشتر، دعوت به عمل آوریم.

او افزود: در مورد شروع فعالیت این نیرو‌ها نیز فردا در جلسه‌ای که با ویدئو کنفرانس ترتیب می‌دهیم تصمیم گیری، سپس ظرف ۴۸ ساعت، تصمیمات عملیاتی می‌شود.

او درباره جزئیات اقدامات این نیرو‌های امدادی گفت:

 
او با اشاره به تشدید کنترل بر مراکز و اماکن عمومی، افزود: بسیج ادارات با اغلب وزارتخانه‌ها هماهنگی دارند، به طوری که خودشان به طور مستقیم اقدامات لازم در خصوص مقابله با کرونا را انجام می‌دهند، همکاران ما کمک می‌کنند تا دستگاه‌ها بتوانند وظایف خودشان را درخصوص این موضوع به خوبی انجام دهند.

۸۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا نیازی به مراجعه به بیمارستان ندارند
 
رئیسی معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا نیازی به مراجعه به بیمارستان ندارند، افزود: اگر این عده را غربالگری کنیم طبیعتاً می‌توانیم جلوی انتشار ویروس را بگیریم.

او خاطرنشان کرد: سایت سلامت برای مراجعه همه مردم طراحی شده است تا هر فردی بتواند با استفاده از کد ملی خود وارد سایت شود، به طوری که با ارسال کد ملی، فرد به به‌ورز یا مراقب سلامت ارجاع داده می‌شود؛ بنابراین اگر نیاز به تماس باشد تماس گرفته می‌شود و مشکل مطرح شده از سوی فرد مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ لذا ما با استفاده از بسیج، به دنبال غربالگری افراد هستیم.

آموزش گندزدایی و مراقبت در منزل به مراقبان بیمار 
 
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه شناسایی افرادی که با بیمار برخورد داشتند از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: ما با مراجعه به منازل افرادی که در خانه خود بیمار دارند آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهیم، به طوری که آموزش گندزدایی و مراقبت در منزل به این عده داده می‌شود.

رئیسی با اشاره به طرح بسیج مقابله با کرونا، ادامه داد: ضدعفونی کردن منازل کسانی که بیمار داشتند در این طرح مورد توجه قرار گرفته است، لذا خدمات بهداشتی پیشگیرانه به افراد خانواده ارائه می‌شود.

او با بیان اینکه ضدعفونی کردن و غربالگری اماکن عمومی ادارات دولتی و خصوصی در این طرح صورت خواهد گرفت و خدمات غربالگری به کارکنان انجام خواهد شد، افزود: عمده اقدامات این طرح در شهر‌های بزرگ از طریق سامانه‌های هوشمند و استفاده از ظرفیت پرونده الکترونیک سلامت افراد خواهد بود که در صورت تشخیص و نیاز به خدمات بیشتر با هماهنگی مناسب به منزل انجام خواهد شد.
 
محسن فرهادی معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه برای از بین بردن ویروس کرونا، رعایت بهداشت جمعی و محیطی در کنار بهداشت فردی امری ضروری است، به اقدامات پیشگیرانه مرکز متبوعش در مقابله با کرونا اشاره و تصریح کرد:

 
دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری تلفنی گفت: هماهنگی طراحی و ساخت کیت‌های آزمایشگاهی با اداره کل آزمایشگاه‌های مرجع سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌شود و متولی اجرای این طرح نیز بر عهده این اداره کل است.

او افزود: تاکنون چند طرح در این زمینه ارائه شده و در کشور نیز ساخت کیت تشخیص کرونا آغاز شده است.

  

موذن معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در گفتگویی تلفنی با هشدار نسبت به سوء‌استفاده‌های احتمالی ماموران قلابی بهداشت گفت: در صورت مراجعه این افراد به درب منازل خود با ۱۱۰ تماس بگیرید.
برچسب ها: کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۹۹°    ۱۵.۹۹°