ماجرای بودجه 99
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:58 - شنبه 25 مرداد 1399
کد خبر : ۷۶۹۹۱۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی: برای برون رفت از وضعیت فعلی براساس قانون اساسی و به دلیل اینکه لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق تایید نهایی شده و ایراداتش برطرف شده بود، به عنوان مصوبه مجلس به شورای نگهبان ارسال شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از انتخابات در موعد مقرر بر اساس دستور مجلس جلسه علنی خود را تشکیل داد. در جلسه غیر علنی رئیس ستاد کرونا و وزیر بهداشت تذکر دادند که جلسات علنی و غیر علنی نباید تشکیل شود و با توجه به اینکه جلسه ستاد کرونا مصوبه شورای عالی امنیت ملی است و مصوبات لازم الاجرا برای کل کشور است کتبا به مجلس ابلاغ شد که جلسات علنی و غیر علنی تشکیل ندهد.

او افزود: برای تشکیل جلسه مجلس شورای اسلامی در رابطه با قانون بودجه 99 کل کشور و رای اعتماد وزیر جهادکشاورزی پیگیر جلسات مجلس بودیم اما از ستاد به ما ابلاغ شد که جلسات علنی و غیر علنی مجلس تشکیل نشود.

ماجرای بودجه 99

مصری افزود: برای دو دوازدهم نیز جلسه علنی و رای نمایندگان لازم بود و بعلت اینکه جلسه علنی نداریم و دو دوازدهم نیاز به تصویب داشت و  عمر جلس هم تا خرداد به پایان می رسد از دو دوازدهم نیز صرفه نظر شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: راه دیگر برای داشتن مصوبات بر اساس آیین نامه ویدیو کنفرانس بود و با توجه به اینکه این امر در کشور تاکنون ثبت نشده است و باید در فضای مجازی انجام میشد قابلیت انجام نداشت. 

مصری در ادامه درباره نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به رهبر انقلاب گفت: برای برون رفت از این وضعیت بر اساس قانون اساسی و به دلیل اینکه بودجه در کمیسیون تلفیق تایید نهایی شده بود و ایراداتش برطرف شده بود به عنوان مصوبه مجلس به شورای نگهبان ارسال شود در برگشت نیز اگر ایراداتی داشت به دلیل اینکه امکان جلسه علنی نداریم اصلاحات در کمیسیون تلفیق برطرف و مجدد به شورای نگهبان ارسال و به عنوان مصوبه مجلس شورای اسلامی لحاظ شود.

برای رای اعتماد وزیر پیشنهادی رئیس جمهور نیز از رهبر معظم انقلاب اجازه گرفتیم تا برگزاری جلسه علنی مجلس سرپرست وزارتخانه را اداره کند که ایشان راهگشایی فرمودند.

مصری گفت: به دلیل فصل الخطاب بودن مجلس تاکنون در ادوار گذشته به مجلس قانون ابلاغ نشده بود و این اولین بار است که شورای عالی امنیت ملی قوانین را به ستاد کرونا می دهد و ستاد می تواند قوانین را ابلاغ کند. این اولین بار است که جایگاهی به مجلس تکلیف می کند تشکیل جلسه ندهد و این به این دلیل بوده که الان ممکن است مجلس به مردم آسیب برساند که جلسات علنی برگزار نمی شود. 

در سالهای قبل مصوبات به صورت غیر رسمی در اختیار شورای نگهبان قرار می گرفت اما امروز کل لایحه بودجه در اختیار شورای نگهبان قرار گرفته است. 

او افزود: امیدوارم قبل از عید تکلیف بودجه سال آینده کل کشور مشخص شود. 

برچسب ها: بودجه 99 ، لایحه بودجه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°