تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در دستگاه‌های اجرایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:43 - جمعه 17 مرداد 1399
کد خبر : ۷۶۹۹۴۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
براساس تصمیم هیئت دولت ضمن اینکه دستگاه‌های اجرایی موظف به تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شدند، مقرر شد مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد مرخصی زندانیانی که آزادی آنان خطرآفرین نیست، پیگیری شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت، در جلسه امروز چهارشنبه هیئت وزیران که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، اعضای دولت ضمن تشکر از مجاهدت‌های کادر پزشکی، پرستاری و بیمارستانی کشور، ابعاد مختلف ویروس کرونا و تأثیرات آن بر حوزه‌های گوناگون را مورد بررسی قرار داده و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

مطابق مقرره امروز دولت، دستگاه‌های اجرایی موظف شدند در دستگاه‌های متبوع خود، ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا را تشکیل دهند. از جمله وظایف این ستاد، بررسی تأثیرات کرونا بر حوزه کاری آن دستگاه و راه‌های کاهش آن است. کاهش آثار اقتصادی، اجتماعی و دعاوی قضایی از جمله موضوعات مورد بررسی ستاد‌های مزبور خواهد بود.

وزیر دادگستری موظف به پیگیری مرخصی زندانیانی که آزادی آنان خطرآفرین نیست، شد

رئیس جمهوری در ادامه، وزیر دادگستری را موظف کرد تا به منظور کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا، اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا را در مورد مرخصی زندانیانی که آزادی آنان خطرآفرین نیست، پیگیری کند.

ارجاع اختلافات طرح‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران و مشاوران به شورای‌عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور

با تصویب هیات وزیران اختلاف‌های ناشی از اجرا یا تفسیر قرارداد‌های مربوط به تعداد ۲۴ طرح عمرانی دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران و مشاوران برای داوری به شورای عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به تعیین شورای مذکور به عنوان مرجع داوری، ارجاع می‌شود.

صدور مجوز امضای موافقت‌نامه بین ایران و یونسکو راجع به ادامه فعالیت مرکز مطالعاتی منطقه‌ای حفظ میراث فرهنگی ناملموس

هیات وزیران با انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) درخصوص ادامه فعالیت مرکز مطالعاتی منطقه‌ای حفظ میراث فرهنگی ناملموس در آسیای میانه و غربی تحت نظارت یونسکو (گروه ۲) در تهران موافقت کرد.

مطابق این تصمیم، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجاز است نسبت به انجام اقدامات لازم، اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری نماید.

قانون موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) راجع به تأسیس مرکز مطالعاتی منطقه‌ای حفظ میراث فرهنگی ناملموس در آسیای میانه و غربی تحت نظارت یونسکو (گروه ۲) در سال ۱۳۹۰ به تصویب رسید.

مجوز ورود کامیون اهدایی دولت و مردم لهستان به راننده ایرانی
هیئت وزیران با صدور مجوز ترخیص کامیون اهدایی دولت و مردم لهستان به یک راننده ترانزیت ایرانی با تأیید وزارت امور خارجه و با رعایت قانون مقررات صادرات و واردات و با معافیت از سود بازرگانی موافقت کرد.

راننده تزانزیت ایرانی که در سفر به لهستان، کامیون تریلر وی با نقص غیرقابل رفع مواجه شده بود، با حمایت سندیکای رانندگان این کشور و با ایجاد پویش مردمی و پوشش گسترده رسانه‌ای در آن کشور، کامیون دیگری را به عنوان هدیه و نماد قدرشناسی مردم لهستان از محبت‌های مردم ایران به آوارگان لهستانی طی جنگ جهانی دوم دریافت کرد.

تصویب آیین‌نامه نحوه تعیین از کارافتادگی کلی جانبازان و آزادگان
هیئت وزیران به استناد قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، آیین‌نامه اجرایی تعیین نحوه ازکارافتادگی کلی جانبازان و آزادگان را مشتمل بر چهار ماده و با توجه به وضعیت فعلی سلامت روحی، جسمی، اجتماعی، اقتصادی، شغلی و سابقه حضور در جبهه آن‌ها تصویب کرد.

مطابق این آیین‌نامه، ازکارافتادگی کلی به وضعیت جانبازان و آزادگانی اطلاق می‌شود که اختلالات و نقص‌های جسمی یا روانی ناشی از جانبازی با تشخیص کمیسیون پزشکی و همچنین وضعیت‌های اجتماعی، اقتصادی، شغلی و سابقه حضور در جبهه آن‌ها به گونه‌ای است که این دو گروه را با محدودیت‌هایی مواجه می‌کند.

جانبازان و آزادگانی که براساس تشخیص کمیسیون پزشکی و با توجه به شاخص‌های مندرج در این آیین‌نامه، حداقل ۶۶ امتیاز از مجموع یکصد امتیازات لازم را کسب کنند، مشمول از کارافتادگی کلی قرار می‌گیرند.

همچنین، جانبازان و آزادگان با حداقل سن ۱۸ سال تمام و تا زمان سن بازنشستگی بر اساس قوانین مربوط مشمول این آیین‌نامه می‌شوند.

تشخیص از کارافتادگی کلی برای کارکنان پایور نیرو‌های مسلح برعهده کمیسیون‌های پزشکی نیرو‌های مسلح و برای بسیجیان، سربازان و نیرو‌های مردمی، کمیسیون پزشکی تخصصی بنیاد شهید و امور ایثارگران و کمیسیون‌های عالی پزشکی نیرو‌های مسلح است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°