مردم آب را بهینه مصرف کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:32 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۷۶۹۹۵۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
معاون آب و آبفای وزارت نیرو: مصرف آب در این ایام مبارزه با کرونا در برخی از شهر‌ها تا ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است که این موضوع می‌تواند در خدمات دهی ما اختلال ایجاد کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  قاسم تقی زاده در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: در این روز‌ها که بحث رعایت بهداشت و شستن دست‌ها مطرح است در همین تهران مصرف آب ۱۶ درصد افزایش پیدا کرده که با توجه به این که ظرفیت تصفیه خانه‌ها محدود است می‌تواند در خدمات دهی ما اختلال ایجاد کند و ما از مصرف کنندگان انتظار داریم آب را بهینه مصرف کنند.

عین الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور هم درباره اقداماتی که در جهت تسهیل امور مردم و جلوگیری از شیوع کرونا انجام گرفته گفت: مراکز نقل و انتقال و تعویض پلاک در ۱۱ شهر تعطیل و نیمه تعطیل است، ساعات فعالیت مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک را تا ۵ و ۶ عصر افزایش داده ایم و ترخیص خودرو‌ها از پارکینگ پلیس از طریق دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ انجام می‌گیرد و نیاز به تجمع در مراکز نیست، تا ۱۵ اردیبهشت نداشتن معاینه فنی جریمه ندارد، اعتبار گواهینامه‌های منقضی شده تا ۱۵ اردیبهشت تمدید اعتبار شده و کلاس‌های حضوری آموزش رانندگی برگزار نمی‌شود و فقط آزمون عملی رانندگی گرفته می‌شود.

ابراهیم درستی نائب رئیس اتاق اصناف هم از تعطیلی و کساد بازار اصناف گله کرد و گفت: ما نمی‌خواهیم یکباره مثلا رستوران‌ها و ... کلا تعطیل شود نباید شهر تعطیل شود بلکه باید جوری مدیریت کرد که مثلا اگر رستورانی یا تالاری ۲۰ تا میز دارد آن را ۱۰ تا بکند تا از ازدحام کم کند و موارد بهداشتی و ضد عفونی را رعایت کنند و کسب و کار کلا تعطیل نشود.

درستی گفت: یک ماه بازار شب عید برای خیلی از کسبه برابر با یکسال است و الان با این شرایط بسیاری در بخش اجاره در بخش آب و برق و مالیات مشکل دارند ما انتظارمان از سازمان امور مالیاتی این است که با آن‌ها که درآمدی ندارند مدارا شود سازمان امور مالیاتی باید برای سال آینده تمهیداتی برای اصناف بیندیشد بخشش جرائم مال چند ماه پیش است برای سال آینده باید فکری کرد.

امیدعلی پارسا رئیس کل سازمان امور مالیاتی هم با اشاره به جلساتی که برگزار شده در این مورد گفت: در آنچه که در اختیار ماست تسهیلاتش را فراهم کرده ایم و بخشودگی جرائم که تا پایان اسفند بود تا پایان خرداد تمدید شد و اوراقی هم که قطعی شده از ۱۲ بهمن به این طرف تا پایان خرداد هرکس پرداخت کند ۱۰۰ درصد بخشودگی برخوردار می‌شود.

پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی نیز درباره تسهیلاتی که برای کاهش مراجعه حضوری مردم به بانک‌ها اندیشیده شده گفت:سقف مجاز انتقال کارت به کارت را از ۳ میلیون به ۵ میلیون تومان افزایش داده ایم و از طریق اپلیکیشن‌ها تا ۳ میلیون تومان و تاریخ کارت‌های بانکی را که منقضی شده اند یا انقضای آن‌ها نزدیک است را هم تا ۳ ماه تمدید کرده ایم و پرداخت نقدی خودپرداز‌ها را هم تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش داده ایم و اقساط وام‌های این ۳ ماه را هم به انتهای اقساط وام گیرندگان انتقال داده ایم و نیازی به پرداخت قسط تا ۳ ماه ندارند و جریمه هم نمی‌شوند.

شهرام آدم نژاد معاون وزیر راه و شهرسازی هم گفت: استرداد بلیت هواپیما و قطار بدون خسارت و جریمه انجام می‌گیرد و معافیت جریمه دیر کرد کانتینر‌ها هم اجرا شد و کارت هوشمند رانندگان را هم غیر حضوری تمدید می‌کنیم و به وظایفمان هم درخصوص ضد عفونی پایانه ها و اتوبوس‌ها و ... هم به نو احسن عمل خواهیم کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۲°