حوادث اخیر با روح تمدن هند ناسازگار است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:12 - دوشنبه 12 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۹۹۷۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
رئیس مجلس شورای اسلامی، از دولت هند خواست تا از تمامی ظرفیت‌ها، برای پایان دادن به حوادث اخیر و حل و فصل تنش‌ها به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی، حوادث و تنش‌های اخیر در هند را با روح فرهنگ و تمدن دیرین این کشور ناسازگار خواند و از دولت هند خواست تا از تمامی ظرفیت‌ها، برای پایان دادن به حوادث اخیر و حل و فصل تنش‌ها به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند.
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از وقوع حوادث اخیر در هند، افزود: هند سرزمین نژادها، زبان‌ها، مذاهب، آیین‌ها و فرهنگ‌های مختلف بوده و هست و بروز چنین مسائل و موضوعاتی با روح فرهنگ و تمدن هندی سازگاری ندارد.
وی ادامه داد: برداشت و تصویری که از قانون جدید موسوم به حقوق شهروندی در هند وجود دارد، بیانگر ایجاد محدودیت‌هایی برای مسلمانان است و همین مسئله، نگرانی‌هایی را به وجود آورده است. این در حالی است که مسلمانان، بخشی از فرهنگ و جامعه هند هستند و در پیشبرد و توسعه این کشور نقش مهمی دارند.
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان، تاکید کرد: از دولت هند انتظار داریم از همه ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و امکانات برای پایان دادن به درگیری‌ها و حل و فصل مسئله به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند.
آقای لاریجانی، ضمن اشاره به اهمیت روابط دو کشور ایران و هند، تقویت گفتگو و همزیستی همه اقوام و مذاهب را در هند ضروری خواند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°