ایران یکی از بهترین شبکه‌های بهداشت و سلامت جهان را دارا است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:22 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۹۹۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه؛
معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه گفت: ایران در مهار ویروس کرونا بکی از بهترین شبکه‌های بهداشت و سلامت جهان را دارا است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محسن بهاروند" با تشریح محور‌های نشست «شیوع بیماری کرونا و تشریح اقدامات پیشگیرانه و کنترلی دولت جمهوری اسلامی ایران» افزود: هیات سازمان بهداشت جهانی در سفر خود به ایران بعضی از تجهیزات پزشکی و وسایل تشخیص بیماری کرونا را تحویل داند و البته بعضی از کشور‌های دوست هم در این زمینه همیاری کردند.

وی با تاکید بر این که همه برای مهار و درمان این بیماری تلاش می‌کنند، افزود: دیپلمات‌های ایرانی بسیج شده اند که در کنار وزارت بهداشت هرکاری که لازم است را در مقابله با این بیماری انجام می‌دهد.

وی یادآور شد: لازم نیست ملت ایران نگران باشد چرا که این اولین بیماری واگیرداری نیست که در جهان بروز می‌کند. مردم جهان بیماری‌های مشابه را در طول تاریخ شکست داده اند و این بیماری را هم با همکاری کشور‌های دیگر شکست خواهیم داد.

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امورخارجه گفت: در نشست امروز وزارت امور خارجه گزارشی از وضعیت رسیدگی به بیماران ایرانی مبتلا به این ویروس ارائه کرد.

بهاروند افزود: این هیات به ما اعلام کرد که ایران دارای سیستم بهداشتی خوبی است و به موازاتی که این ویروس در کشور گسترش پیدا کرده برای مهار آن اقدامات لازم انجام شده است.

وی ادامه داد: به گفته هیات سازمان بهداشت جهانی ایران سیستم بهداشتی متخصص خوبی بویژه در زمینه ریه و بیماری‌های تنفسی دارد که به موازاتی که این ویروس گسترش پیدا کرد برای مهار آن اقدام شده است.

وی با بیان این که تجهیز آزمایشگاه‌ها و اقدامات مقابله‌ای با ویروس کرونا در ایران و در بقیه کشور‌ها در حال افزایش است، گفت به زودی آزمایشگاه‌های تخصصی تشخیصی ایران گسترش پیدا می‌کند. جمهوری اسلامی ایران یکی از بهترین شبکه‌های بهداشت و سلامت عمومی جهان را دارد که همه تلاش خود را برای مهار این بیماری به کار گرفته است.

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امورخارجه ضمن تشکر از رهبران دینی و مذهبی ایران برای رعایت دستورات بهداشتی جهت پیشگیری از گسترش ویروس کرونا تاکید کرد: از تمامی روحانیون و رهبران دینی و مذهبی کشور که بعضی از اجتماعات را بنا به ضرورت و جلوگیری از گسترش این بیماری لغو کردند، تشکر می‌کنیم.

بهاروند بار دیگر تاکید کرد: نیاز نیست که بترسیم، همان اقدامات اولیه‌ای را که پزشکان گفتند باید انجام دهیم چرا که در وزارت بهداشت، کادر درمانی و پرستاران خیلی خوب کار می‌کنند، باید به آن‌ها اطمینان داشته باشیم و همه دست به دست هم این بیماری را شکست دهیم.

وی یادآور شد: این بیماری، بیماری ملی و مربوط به یک ملت و مردم نیست، مشکلی جهانی است بنابراین همه کشور‌های جهان باید در مهار و درمان آن همکاری کنند، در واقع همه باهم دست به دست هم دهیم و نگذاریم این ویروس گسترش پیدا کند.

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امورخارجه اضافه کرد: براساس گزارش نمایندگان سازمان بهداشت جهانی و پزشکان رفتار‌ها و زوایای این بیماری هنوز آن طور که باید شناخته نشده است البته پیشرفت‌هایی صورت گرفته که در روز‌های آینده می‌توانیم ارزیابی در این خصوص داشته باشیم.
 
نشست «شیوع بیماری کرونا و تشریح اقدامات پیشگیرانه و کنترلی دولت جمهوری اسلامی ایران» عصر امروز (پنج شنبه) با حضور معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه، ریچارد برنان مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت و سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران در وزارت امور خارجه برگزار شد.
برچسب ها: کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°