آغاز اجرای طرح "بسیج ملی شکست کرونا"
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 03 بهمن 1400
کد خبر : ۷۶۹۹۹۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح بسیج ملی شکست کرونا از امروز(پنج شنبه) در استان های قم، گیلان، مازندران و گلستان آغاز شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر "علیرضا رئیسی" در ارتباط با شبکه خبر با بیان اینکه این طرح از روز یکشنبه هفته آینده در همه استان‌های کشور اجرا می‌شود، گفت: از سه طریق طرح بسیج ملی شکست کرونا در سراسر کشور اجرا می‌شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: چنانچه ماموران بهداشت به در منازل مردم مراجعه کنند اقدام به آموزش افراد و یا گندزدایی اقدام می‌کنند.

رئیسی با بی نظیر خواندن توانایی و زیر ساخت‌های وزارت بهداشت در سطح کشور، گفت: وزارت بهداشت با داشتن ۳۰ هزار مرکز بهداشتی و درمانی در اقسی نقاط کشور می‌تواند در پوشش طرح "بسیج ملی شکست کرونا" اقدام کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این طرح دو هدف را دنبال می‌کند. مراقبت غیر حضوری از خانوار‌ها با توجه به پرونده الکترونیک و دیگر بهداشت عمومی محیطی است.

او با بیان اینکه وزارت بهداشت به کمک ارگان‌های دیگر می‌تواند تا ۵۰۰ هزار نفر نیرو در اختیار بگیرد، افزود: مدیریت اجرای " طرح بسیج ملی شکست کرونا" به عهده وزارت بهداشت است و تا پایان هفته آینده در تمام کشور فراگیر می‌شود.

دکتر علیرضا رئیسی سه روش را برای کنترل و مراقبت از سلامت افراد و خانوار‌ها را معرفی کرد؛ سامانه خود ارزیابی الکترونیکی کرونا salamat.gov.ir، سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و ارتباط تصویری و اینترنتی با کارشناسان وزارت بهداشت از جمله راه‌های کنترل سلامت خانوار‌ها است.

رئیسی درباره دیدار با کارشناسان ارشد سازمان بهداشت جهانی گفت: بر خلاف تمام شایعه سازی‌ها علیه ایران تیم ۱۲ نفره کارشناسان این سازمان برای تبادل اطلاعات با ایران به کشور آمده اند.

او با بیان اینکه ۴۰ آزمایشگاه در سطح کشور ایجاد شده است افزود: هفته آینده هفته سختی برای وزارت بهداشت خواهد بود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۷.۹۹°