ستاد مقابله با کرونا باید قدرت کافی داشته باشد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:12 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۷۰۱۳۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
رئیس مجلس شورای اسلامی از مصوبات جدید شورای عالی امنیت ملی مبنی بر لزوم تبعیت همه دستگاه‌ها از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و نحوه همکاری بخش‌های مختلف کشور با این ستاد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علی لاریجانی در جلسه‌ امروز با وزیر بهداشت و جمعی از نمایندگان مجلس به منظور بررسی آخرین تحولات و اقدامات انجام شده در مقابله با بیماری کرونا در صحن مجلس برگزار شد، گفت: مسئله کرونا در کشور ما ابعاد گسترده‌ای پیدا کرد و به رغم آن که تمهیداتی در مقابله با شیوع آن صورت گرفته بود، ولی متأسفانه از یکی دو استان فراتر رفت.
 
او افزود: البته ریشه‌های موضوع و اینکه این بیماری چگونه به بخش‌های مختلف تسری یافته است، از سوی وزیر بهداشت شناسایی شد، لذا تدابیری اندیشیدند و ستاد اصلی این کار در وزارت بهداشت نیز مسئولیت مدیریت این موضوع را به عهده گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که ستاد ملی مقابله با کرونا باید از قدرت کافی برخوردار باشد، اظهار داشت: بر همین اساس در شورای عالی امنیت ملی تصویب شد که تمام بخش‌ها از تصمیم این ستاد ملی تبعیت کنند.

لاریجانی با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای در مقابله با شیوع این بیماری انجام شد، گفت: بیش از ۱۰۰ کشور درگیر موضوع ویروس کرونا شده اند که هم تبعات بهداشتی و هم مسائل اقتصادی دارد و تمام تلاش بر این است که ستاد ملی مقابله با کرونا توفیق پیدا کند.

او تاکید کرد: روز گذشته مجدداً در شورای عالی امنیت ملی گزارشی ارائه شد که دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف چه کمک‌هایی باید داشته باشند تا مردم کمتر متضرر شوند و مصوباتی نیز در خصوص نحوه همکاری دستگاه‌ها با ستاد مبارزه با کرونا به تصویب رسید.

دلایل برگزار نشدن جلسات صحن علنی مجلس
 
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره برگزار نشدن جلسات صحن علنی مجلس در این روزها، گفت: به دلیل مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، نتوانستیم جلسات مجلس را تشکیل دهیم.

لاریجانی بیان کرد: جلسه امروز با این هدف تشکیل شد که نمایندگان متخصص در حوزه بهداشت و درمان و سایر نمایندگانی که از شهر‌های مختلف اطلاعات میدانی دارند، در رایزنی با این ستاد قرار گیرند و تصمیماتی اتخاذ شود.

پس از جلسه‌ای که با حضور وزیر بهداشت با موضوع بیماری کرونا برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه مطرح شد که بیماری مذکور باید بسیار جدی گرفته شود و تمام دستگاه‌های کشور و مردم به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا دقت و التزام داشته باشند؛ زیرا تسری این وضعیت به خود آنها لطمه می‌زند.

حتماً از سفرهای شیوع دهنده بیماری کرونا جلوگیری شود

لاریجانی تاکید کرد: در موضوع سفرها تاکید شد ستاد ملی مبارزه با کرونا که از پشتوانه شورای عالی امنیت ملی برخوردار است، برای استان‌ها و شهرستان‌هایی که در حال حاضر سالم هستند، دستورالعمل‌هایی مشخص و همچنین برای شهرها و استان‌های درگیر با این بیماری دستورالعمل دیگری داشته باشد و حتماً از سفرهای شیوع دهنده بیماری کرونا جلوگیری شود.

او ادامه داد: این سفرها علاوه بر آن که میزان درگیری خود مردم را بسیار افزایش می‌دهد، باعث تغییر جنس این ویروس در سفرهای بین استانی خواهد شد و به همین دلیل نحوه مبارزه با آن را دشوار می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: از موارد مورد تاکید که در خصوص آن وزارت کشور باید از تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا حمایت کند، موضوع سفرها بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره تأمین نیازهای مردم مانند ماسک و لباس‌های پرستاران و پزشکان، افزود: در کمترین زمان ممکن می‌بایست نسبت به تولید این اقلام اقدام شود و حتی با استفاده از گروه‌های جهادی، نیازهایی همچون ماسک تأمین گردد و وزارت خارجه نیز با استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور در این عرصه به کمک بیاید.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°