مراجعات غیرضروری به بیمارستان‌ها دغدغه‌ اصلی روزهای کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:51 - دوشنبه 20 مرداد 1399
کد خبر : ۷۷۰۱۴۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی روز‌های همه گیریِ بیماری، کاهش بار مراجعه افراد به بیمارستان هاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهدی رضایی در تیتر امشب با بیان اینکه از ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور شاهد افزایش بار مراجعه افراد به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بودیم گفت: پس از یک دوره کوتاه کاهش مراجعات، مجدد مراجعه به این مراکز سیر صعودی داشته است.

او با بیان اینکه طبق گزارش‌های وزارت بهداشت، احتمال درگیری افرادی که به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند ۴۰ تا ۵۰ درصد است، افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی این روز‌ها کاهش بار مراجعه به بیمارستان هاست.

رضایی تاکید کرد: درصد قابل توجهی از افرادی که با بروز برخی علائم شائبه بیماری کرونا را پیدا می‌کنند و به بیمارستان می‌روند، دچار این بیماری می‌شوند و سطح ابتلا را بالا می‌برند.

او ادامه داد: با ازدحام در فضا‌های بیمارستانی ظرفیت بخش بستری هم در زمان اپیدمی، جوابگوی این میزان جمعیت نخواهد بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه یک باور غلط در خصوص این بیماری که منجر به قربانی شدن افرادی شده است را این طور شفاف سازی کرد:
 

سیدحمید حسینی رئیس مرکز بهداشت و درمان صداوسیما دیگر میهمان برنامه با تاکید بر اینکه علائم کرونا مشابه سرماخوردگی است، افزود: این ویروس با تغییر ژنی در دو ماه پایانی سال، باعث شده قدرت انتقال و سرعت انتشار آن‌ بالا رود.

او گفت: این ویروس قدرت کشندگی کمی دارد، اما چون سرعت انتشارش بالاست در مردم نگرانی ایجاد کرده است.

دکتر حسینی ادامه داد: کرونا می‌تواند بدون علامت هم باشد و تنها فرد را ناقلِ بیماری و آلوده کننده سایر افراد کند.

او افزود: تا زمانی که علائم فرد تشدید نشده، نیازی به مراجعه بیمارستانی نیست و فرد با استراحت در منزل، استفاده از مایعات گرم و سوپ می‌تواند درمان شود.

رئیس مرکز بهداشت و درمان صداوسیما، تب بالا، تنگ نفس حاد و سرفه‌های خشک را مهمترین علائم این بیماری برشمرد و گفت: فقط وقتی این علائم حاد و ممتد شد فرد باید به بیمارستان مراجعه کند.

ناطقی رئیس بیمارستان بهارلو تلفنی به اقدامات این بیمارستان در برابر بیماران کرونایی پرداخت و گفت: اطلاع رسانی درباره این بیمار شبیه تیغ دولبه است؛ اگر افراد را از مراجعه به مراکز درمانی منع کنیم شاید موجب اشاعه بیشتر ویروس شود و اگر ترغیب به مراجعه هم کنیم مشکلات خود را خواهد داشت.

او افزود: افراد باید توجه کنند که این بیماری بسیار واگیردار است و ازدحام بی مورد تمرکز کادر پزشکی را بر بیمارانی که واقعا به ان‌ها نیاز دارند کم می‌کند و از طرفی انتظار مراجعه کنندگان از ان بیمارستان یا مرکز هم برآورده نمی‌شود.

براتی رئیس بیمارستان شهدای یافت‌آباد در ادامه با اعلام این خبر که از دیروز میزان مراجعات به این بیمارستان به نصف رسیده، به ابتکار بیمارستان متبوعش در مواجهه با افراد مشکوک به بیماری یا نگران اشاره کرد:
 
صادق نیت رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)نیز در ادامه از ایجاد سامانه ای در این مرکز برای ارائه خدمات به افراد بیمار و سالم خبر داد و گفت: 
برچسب ها: کرونا ویروس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°