روندِ ابتلا همچنان صعودی؛ آمار بهبودیافتگان 2 هزار و 731 نفر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:22 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۷۷۰۱۶۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا: به حمد الله رقم بهبودیافتگانی که از مراکز درمانی و بیمارستان‌های معین ترخیص شده اند به ۲ هزار و ۷۳۱ نفر رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر جهانپور اعلام کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی تشخیص بیماری ۸۸۱ نفر دیگر به کووید ۱۹ مبتلا شده اند که با احتساب این آمار تعداد کل مبتلایان به کرونا تا ظهر امروز ۸ هزار و ۲۴ نفر گزارش شده است.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با توصیه هموطنان به رعایت موارد بهداشتی و ماندن در خانه گفت: ظرف ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۵۴ نفر دیگر از هموطنانمان جانشان را بر اثر کرونا از دست دادند که با احتساب این آمار مجموع جانباختگان ۲۹۱ نفر گزارش می‌شود.

او با خواهش از هموطنان که برای سلامت خودشان، هموطنانشان و کارکنان درمانی از خانهه ایشان خارج نشوند و سفر نکنند افزود: استان تهران همچنان با بیشترین آمار مبتلایان یعنی ۲ هزار و ۱۱۴ نفر ابتلای قطعی در صدر قرار دارد.

جهانپور با بیان این که با توجه با حجم مسافرت‌ها به مازندران پیش بینی می‌شد که شیوع بیماری در آن استان افزایش یابد گفت: بعد از تهران، در استان مازندران ۸۸۶ مورد ابتلا به کووید ۱۹ داریم.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره تعداد کل بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور به تفکیک استان‌ها گفت: تهران ۲۱۱۴ نفر، قم ۷۵۱ نفر، گیلان ۵۲۴ نفر، اصفهان ۶۱۸ نفر، البرز ۳۳۹ نفر، مازندران ۸۸۶ نفر، مرکزی ۴۱۶ نفر، قزوین ۲۵۷ نفر، سمنان ۲۲۱ نفر، گلستان ۱۷۹ نفر، خراسان رضوی ۲۲۲ نفر، فارس ۱۵۱ نفر، لرستان ۱۷۶ نفر، آذربایجان شرقی ۱۴۶ نفر، خوزستان ۱۱۰ نفر، یزد ۱۲۷ نفر، زنجان ۷۹ نفر، کردستان ۷۸ نفر، اردبیل ۹۱ نفر، کرمانشاه ۵۱ نفر، کرمان ۴۰ نفر، همدان ۷۷ نفر، سیستان و بلوچستان ۴۰ نفر، هرمزگان ۶۹ نفر، خراسان جنوبی ۵۱ نفر، خراسان شمالی ۳۴ نفر، چهارمحال و بختیاری ۳۷ نفر، ایلام ۵۶ نفر، آذربایجان غربی ۷۳ نفر، کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ نفر و بوشهر ۱۸ نفر از ابتدا تاکنون به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

وی ادامه داد: استان تهران همچنان بیشترین آمار مبتلا را دارد و استان مازندران هم پس از تهران، بیشترین تعداد ابتلا را دارد. استان خراسان رضوی مقصد مسافرتی برای هفته‌های آتی نخواهد بود و مردم باید این موضوع را مد نظر داشته باشند.


رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: امکاناتی فراهم شد که بتوانیم جداسازی بهتری برای افرادی داشته باشیم که مبتلا به بیماری هستند، اما نیازمند بستری در بیمارستان‌ها نیستند. مراکزی پسابیمارستانی با همیاری سازمان‌های مختلف در نظر گرفته شده است که از مهمان‌سرا‌ها و هتل‌ها بتوانیم برای بستری این افراد با امکانات خوب رفاهی و مراقبتی استفاده کنیم. این افراد نیازی به مراقبت‌های بیمارستانی ندارند و در این مراکز می‌توانند دوره چند روزه را سپری کنند و بعد از این‌که عاری از ویروس شدند، به آغوش خانواده خود برگردند. این اقدام مورد تایید و استقبال نمایندگان سازمان جهانی بهداشت هم قرار گرفته است و در استان‌هایی که ویروس شیوع بیشتری دارد، آغاز شده و در استان‌های دیگر هم اجرایی می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°