چرا برخی مردم کرونا را جدی نمی گیرند؟

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:37 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۷۷۰۲۵۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
یک روانشناس معتقد است: تناقض در گفتار و عملکرد مسئولان دست اندرکار عامل اصلی بی تفاوتی گروهی از مردم نسبت به بیماری کرونا بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ابوطالب سعادتی روانشناس در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان اینکه تعدد منابع مختلف اطلاع رسانی تاثیرات متفاوتی بر افراد گذاشته به گونه ای که در مواردی باعث ترس بیمارگونه افراد شده و در موارد دیگری افراد را دچار بی تفاوتی کرده است، افزود:

او به نتایج تحقیقات میدانی اخیر در این باره اشاره و خاطر نشان کرد: حدود ۵۰ درصد افراد هنوز بیماری کرونا را جدی نگرفته اند و به نظر می رسد تناقض در گفته و عملکرد مسئولان دست اندرکار عامل اصلی این پدیده بوده است.

سیدرضا غلامی رئیس اداره بهداشت مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت دیگر میهمان برنامه با اعلام اینکه ۱۲۵ کشور بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی درگیر این بیماری شده اند، افزود: این به معنی ایجاد سطح همه گیری جهانی است و همکاری جهانی کلیه افراد، اقشار و مسئولان را برای ریشه کنی و کنترل بیماری می طلبد.

او افزود: یکی از راه‌های سهل الوصول پیشگیری از کرونا، به حداقل رساندن ارتباطات افراد است که کمک بزرگی به پیش روی بیماری می‌ کند؛ بنابراین منزل امن‌ترین و بهداشتی‌ترین مکان برای افراد بوده و  بهتر است مردم برنامه ریزیِ حداقلی برای خروج از منزل داشته باشند.

غلامی ادامه داد: ضروری است مردم خرید روزانه را کنار بگذارند و از هر خانواده یک نفر آن را با تجهیزات کامل انجام دهد.

او با تاکید بر استفاده مردم از محصولات بسته بندی، گفت: در صورتی که مواد بسته بندی در اختیار افراد نبود باید این راهکار‌ها را در پیش بگیرند:

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا هم تلفنی اعلام کرد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا زیارت اهل قبور در پنجشنبه آخر سال نخواهیم داشت.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°