اقدامات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:30 - جمعه 17 مرداد 1399
کد خبر : ۷۷۰۳۰۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: دوربین های هوشمند حرارتی برای شناسایی و تشخیص افراد مشکوک به ویروس کرونا همچنین لباس های فشار مثبت و منفی را در اختیار فرودگاه امام و کادر درمانی قرار داه ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سعید شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ابتدا با گرامیداشت یاد و نام جبهه سلامت و مسئولان بهداشت درباره اقدامات کلی وزارت دفاع در مقابله با شیوع کرونا گفت: در پی انتشار ویروس کرونا در سطح جهان اقدامات گسترده ای را انجام داده ایم که ریشه در مطالعات قبلی داشته است.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: با توجه به پیش بینی های این وزارت، موفق به تولید محلول ضد عفونی برای دست و سطوح و تهیه و طراحی ماسک بهداشتی سه لایه معروف به" M750 " و شش لایه معروف به" N95  " که قابلیت شستشو دارند شدیم.

او با بیان اینکه، ظرفیت تولید روزانه 100 هزار لیتر محلول ضد عفونی و بیش از 30 هزار ماسک " N95 "برای مراکز درمانی داریم، افزود: تا به امروز یک میلییون لیتر محلول ضدعفونی و  همچنین 280  هزار قطعه ماسک " N95 "  در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است.

اقدامات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مقابله با کرونا

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره کیت های تشخیص ویروس نیز گفت: کیت هایی برای این بیماری توسط صنعت دفاعی ساخته شد و بعد از دریافت گواهینامه از انستیتو پاستور و دانشگاه علوم پزشکی در اختیار بیمارستان های نیروهای مسلح و دیگر بیمارستا ها قرار گرفته است.

او افزود: وزارت دفاع با برخورداری از آزمایشگاه های متعدد پیشرفته و برخورداری از دانشمندان پرتلاش در این زمینه مطالعات گسترده ای داشته است و در این راستا به موفقیت های زیادی دست پیدا کرده که با موفقیت در حال بهره برداری است.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه گفت: در سنوات گذشته نیز اقدامات گسترده ای در زمینه دوربین های هوشمند حرارتی داشته ایم و اکنون نیز بعد از اینکه نیاز احساس شد، برای غربالگری بیماران کرونایی و افرادی که تب بالای دارند استفاده کرده ایم.

او گفت: در حال حاضر این دوربین ها در ورودی های فرودگاه امام ، سایر فرودگاه های سطح کشور  و مراکز حساس و خاص مورد بهره برداری قرار گرفته است. 

شعبانیان درباره لباس های مثبت و منفی و موفقیت های وزارت دفاع در این زمینه نیز گفت: وزارت دفاع برای مقابله با اقدامات بیوتروریسمی و بیولوژیکی دشمن نیز از لباس های فشار مثبت و منفی در دست اقدام و بهره برداری داشته که اکنون نیز از لباس های فشار مثبت برای بیماران و لباس های فشار منفی برای کادر درمانی استفاده کرده ایم. 

او افزود: اقدامات گسترده ای درباره جامعه هدف که شامل بازنشستگان و شاغلین وزارت دفاع هستند انجام داده ایم که برای جلوگیری از مراجعه به مراکز درمانی برای تمدید دفترجه های درمانی تا خرداد دفترجه های نیروهای مسلح شامل نیروی انتظامی و ارتش و سپاه و بازنشستگان وزارت دفاع را تمدید کرده ایم. 

در عرصه های ملی نیز تامین مایحتاج ضروری کشور را در دستور کار قرار داده ایم و با 500 فروشگاه در کشور آماده خدمت رسانی هستیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°