کلینیک‌های ریه در استان‌ها فعال شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۷۷۰۳۱۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
لاریجانی؛
رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلفنی با استانداران اصفهان، فارس و مرکزی خواستار فعال شدنِ کلینیک‌های ریه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"علی لاریجانی " درتماس تلفنی با "عباس رضایی"، "عنایت الله رحیمی" و "سیدعلی آقا زاده" باتاکید برفعال شدن کلینیک‌های ریه استان‌ها درجریان آخرین وضعیت این استان‌ها درخصوص شیوع ویروس کرونا، نیازها، اقدامات پیشگیرانه و وضعیت مراکز درمانی قرارگرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم واکنش سریع ستاد‌های مدیریت بحران در هر یک از این استان ها، خواستار به کارگیری تمامی ظرفیت‌های استان‌ها برای آگاه سازی و اطلاع رسانی بموقع و نیز استفاده از توان همه دستگاه‌ها برای ارتقای هداشت محیط‌های عمومی در مقابله با ویروس کرونا شد.

لاریجانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی با کمک سایر نهاد‌ها پیگیری‌های مستمری را صورت داده است است تا نیازمندی‌ها و امکانات مورد نیاز همه مناطق کشور برای مقابله با این بیماری هر چه سریعتر تامین شود، از استانداران خواست تا با بسیج همه دستگاه‌ها ضمن رسیدگی به وضعیت مبتلایان، مانع از شیوع بیشتر ویروس کرونا شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گفت و گوی قبلی خود با وزیر بهداشت و تلاش این وزارتخانه مبنی بر فعال سازی و تجهیز کلینیک‌های تخصصی ریه در استان ها، این اقدام را راهکاری ضروری برای درمان مبتلایان به کرونا دانست و افزود: درمان و رسیدگی تخصصی به مبتلایان کرونا از طریق پشتیبانی و تجهیز تیم‌های پزشکی باید در سطحی باشد که آمار تلفات در استان‌ها به روند نزولی رسیده و به کمترین تلفات ممکن تقلیل یابد.
لاریجانی با قدردانی از تلاش شبانه روزی کادر پزشکی و درمانی که در اقصی نقاط کشور درخط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند، اظهار داشت: باید از خدمات همه نیرو‌ها و کسانی که برای رفع کمبود‌ها و نیاز‌های روزمره مردم در بخش‌های مختلف تلاش می‌کنند، تشکر کرد و قدردان مجاهدت‌های آنان بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد تا کشور با همبستگی جمعی، عزم ملی و روحیه امید و مسئولیت پذیری از این بحران به سرعت عبور کند.

لاریجانی همچنین با تاکید بر اهمیت استقرار افراد در منازل و پرهیز از سفر‌های درون شهری و برون شهری در جهت مهار این بیماری، خواستار مدیریت صحیح و برنامه ریزی استانداران برای کاهش تردد‌ها شد.

استانداران اصفهان، فارس و مرکزی نیز در این گفتگو‌های تلفنی ضمن ارایه گزارشی از آخرین اوضاع و برنامه‌های اجرا شده برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا، به تشریح اقدامات خود در زمینه تجهیز مراکز درمانی، اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، بهره گیری از ظرفیت‌های نیرو‌های مسلح واستفاده از کمک‌های خیرین و نیکوکاران پرداختند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °