دلایل تغییر شرایط سنی تیم های پایه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:27 - يکشنبه 15 تير 1399
کد خبر : ۷۷۰۳۲۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال با بیان اینکه یکی از عمده ترین دلایل تغییر شرایط سنی تیم های پایه گفت: در تقسیم بندی قبلی بخش زیادی از نوجوانان از دور خارج می شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

اکبر محمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر رقابت های تیم های پایه در 6 رده 14، 15، 16، 17، 19 و 21 سال برگزار می شود، اظهار داشت: از نظر ای اف سی فوتبال در رده پایه 13 تا 19 سال است و بالاتر از آن وارد دوره حرفه ای یا بزرگسال می شویم.

وی افزود: در تقسیم بندی فعلی، رده سنی ای اف سی یک سال با تقسیم بندی فیفا مغایرت داشت و همیشه بازی های هر رده، حدود 2 ماه طول می کشید و باعث می شد، بازیکنان برای مرحله بعد، از شرایط سنی خارج شوند.

محمدی گفت: با تقسیم بندی جدید، اختلاف 30 ماهه بین رده ها، به 15 ماه کاهش می یابد.

رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال تصریح کرد: باوجود این مباحث، هنوز مسائل مختلفی وجود دارد که باید صبر کرد و با اجرای طرح، اشکالات و نقایص را شناسایی کرد.

حبیب الله شیرازی، رئیس هیئت فوتبال استان تهران با انتقاد از تصمیم اخیر کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در تغییر شرایط سنی تیم های پایه، با تاکید بر اینکه زیرساخت های لازم برای هر تصمیمی باید فراهم باشد، اظهار داشت: این هیئت ها هستند که اجرای کار را بر عهده دارند، اما فدراسیون و کمیته جوانان در اتخاذ این تصمیم مشورتی با هیئت ها نکرده است.

رئیس هیئت فوتبال تهران تصریح کرد اغلب هیئت ها و مربیان با این تصمیم مخالف هستند و بسیاری از بازیکنان نیز با مشکلاتی از قبیل خدمت سربازی مواجه شده اند.

وی افزود: تصمیمات کمیته جوانان باید به تصویب هیئت رئیسه فدراسیون برسد که این اتفاق رخ نداده است.

محمدی این اظهارات رئیس هیئت فوتبال تهران را ناشی از بی اطلاعی وی از مقررات دانست و گفت: این تصمیم بر اساس سلیقه شخصی اتخاذ نشده است.

برچسب ها: ورزشی ، فوتبال
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °