اقدامات طرح بسیج ملی مقابله با کرونا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:05 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۷۰۳۳۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
معاون اجرایی مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: با داشتن 18 هزار خانه بهداشت و 80 هزار بسیجی داوطلب در سراسر کشور می توان تمام خانواده های کشور را خدمات مشاوره ای داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "بابک فرخی" معاون اجرایی مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در گفتگو با تیتر امشب هدف از غربالگری از طریق سامانه  salamat.gov.ir را مراجعه نکردن هموطنان به مراکز درمانی اعلام کرد و افزود: وزارت بهداشت از این طریق اقدام به تشخیص میزان سلامت افراد و شناسایی افراد مبتلا به بیماری کرونا می کند.
 
او گفت: بهترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال ویروس کرونا، بیرون نیامدن مردم از خانه است.
 
"بابک فرخی" با ثبت مشخصات مجری برنامه در این درگاه گفت: همه افراد می‌توانند روزانه وضعیت سلامتی خود را در این درگاه اینترنتی ثبت کند.

فرخی به ۵ علائم شایع تب، سرفه، لرز، تنگی نفس و درد بدن بعنوان نشانه‌های بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: این سامانه از طریق تلفن شماره ۴۰۳۰ با کسانیکه احتمال ابتلا به ویروس کرونا تماس خواهد گرفت.

او در توضیح مرحله خود ارزیابی طرح "بسیج ملی مقابله با کرونا" گفت: از روز چهارشنبه (۲۱ اسفند ۹۸) گذشته که نخستین روز این طرح تاکنون ۳ میلیون نفر ثبت نام کرده اند.

معاون اجرایی مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت افزود: از سه روز گذشته تاکنون ۵۲۶ هزار نفر نیاز به پیگیری دارند و ۱۱۱ هزار نفر آن‌ها هم نیاز به پیگیری فوری دارند.
 
فرخی افزود: پس از گذشت این مدت حدود ۸ میلیون نفر در سطح کشور غربالگری شده اند که تنها ۴۴۱ نفر بستری شدند و بقیه با درمان سرپایی یا توصیه به استراحت، ترخیص شده اند.
 
معاون اجرائی مركز مديريت شبكه وزارت بهداشت افزود: طرح بسیج ملی به چهار گروه تقسیم می شوند. امروز 80 هزار بسیجی داوطلب برای کمک به مراکز درمانی معرفی شدند.
 
رئیس انجمن ویروس شناسی در ارتباط تلفنی گفت: ویروس ها بخشی از زندگی ما هستند.
 
او گفت: 7 نوع از مجموعه کرونا ویروس ها می توانند باعث بیماری شوند.
 
 
"علیجان تبرایی" درباره طول عمر ویروس کرونا بر سطوح مختلف گفت: روی دست و پوست بدن سالم 10 دقیق و روی لباس تا 2 ساعت زنده می ماند. 
 
او گفت: عطسه مهمترین راه انتشار ویروس کرونا است.
 
 
ارزیابی طرح بسیج ملی مقابله با کرونا
 
مهرعلیان مدیرکل امور دارو سازمان غذا و دارو در ارتباط تلفنی از اقدام وزارت دفاع به تولید ماسک و موادبهداشتی افزود: در حال حاضر این تولیدات به مراکز درمانی تزریق می‌شود و نیاز داروخانه‌های عمومی بیش از ۴۰ میلیون در هفته است که فعلا امکان آن نیست.

"غلامحسین" افزود: از ۱۰ روز پیش شرکت‌های زیادی برای تولید محلول‌های با پایه الکل شده اند.
 
او گفت: هیچ نوع مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده در گمرک وجود ندارد و همه ترخیص شده اند.
برچسب ها: کرونا ، بسیج
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°