نتایج غربالگری افراد در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:20 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۷۷۰۳۶۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا از میان ۱۰ میلیون فرد غربالگری شده، حدود ۲۱۰ هزار فرد کرونایی، شناسایی شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیسی،  با اعلام اینکه از دیروز به طور رسمی این طرح در سراسر کشور اجرا شده، گفت: در مجموع و از ۴ روز پیش که شکل ازمایشی طرح کلید خورد، بیش از ۱۰ میلیون نفر غربالگری شده اند و آمار‌ها از عزم مردم برای مقابله با کرونا حکایت دارد.
 
او در مورد نتایج این غربالگری این طور توضیح داد:
 

او افزود: از میان ۱۰ میلیون نفر حدود ۲۱۰ هزار نفر از افرادی که علائم کرونا را داشتند، شناسایی شدند.

رئیسی ادامه داد: ۳۰ هزار نفر از ۲۱۰ هزار نفر هم دارای علائمی بودند که به مراکز درمانی ارجاع شدند و هزار و ۲۰۰ نفر از این تعداد به بیمارستان ارجاع داده شدند.
 
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره عمکرد استان های مختلف در طرح غربالگری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم گفت: 
 

محمدرضا صائینی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در مناطق شهری و روستایی این استان افراد دارای خطربالا را شناسایی و زیر نظر گرفتیم، به ابتکار کادر پزشکی استان زنجان در کاهش موارد بستری اشاره کرد:
 
سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد: بیش از ۷۶ درصد از مردم گیلان در شهرها  و روستاها در طرح غربالگری، وزارت بهداشت شرکت کرده اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°