خبر بیست دوشنبه 26 اسفند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:32 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۷۷۰۴۰۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۸
اعلام جدیدترین تصمیمات ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، تعطیلی آستان‌های مقدس رضوی، حضرت معصومه (س) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و تاکید مجدد رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا بر عمل به فراخوان "درخانه بمانیم" از جمله مهمترین گزارش های این بخش خبری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 در نشست روز دوشنبه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، رئیس جمهور از کنترل ترددها در ورودی و خروجی استان ها خبر داد و بار دیگر از مردم خواست در منزل بمانند و از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

همچنین در پی ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا و اعلام وزیر بهداشت ، آستان‌های مقدس رضوی، حضرت معصومه (س) در قم و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) تا اطلاع بعدی تعطیل شدند.

دکتر نمکی، وزیر بهداشت نیز با موثر دانستن طرح رصد و خودارزیابی مردم، اعلام کرد: از 14 میلیون نفری که از راه های مختلف، از جمله سامانه خودارزیابی، پرونده سلامت و تماس تلفنی بررسی شدند، حدود 73 هزار و 435 نفر علامت دار بودند که در مراکز بهداشت و درمان مورد معاینه قرار گرفتند و حدود 3 هزار و 415 نفر به بیمارستان ها ارجاع شدند.

وی افزود: از این تعداد 1605 نفر بستری شدند و مابقی، با دریافت نسخه و توصیه های لازم پزشکان مرخص شدند.

وزیر بهداشت افزود: همچنین توانستیم افرادی که مشکوک به ابتلا و یا در معرض خطر بودند را شناسایی کنیم که همه آنها در مکان مناسبی ایزوله شدند و افراد مرتبط با آنها نیز شناسایی و مورد بررسی قرار گرفتند.

دکتر نمکی گفت: با این کار زنجیره ارجاع افراد زیادی به بیمارستان ها بدون هماهنگی، قطع شد و بار سنگینی از دوش مراکز درمانی برداشته شد و از همه مهمتر، چرخش ویروس در کشور به شکل قابل توجهی متوقف شد.

وزیر بهداشت افزود: اگر با همین آهنگ پیش برویم، امیدواریم در روزهای آتی کل کشور را با سرعت بیشتری تحت پوشش قرار دهیم و دیگر نقاط مبهمی از میزان آلودگی در کشور نداشته باشیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°