پرداختی‌های پایان سال به آخر اردیبهشت موکول شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:00 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۷۷۰۴۳۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: همه پرداخت‌هایی که باید به وزارت اقتصاد تا آخر امسال انجام می‌شد تا ۳۱ اردیبهشت ۹۹ تمدید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 فرهاد دژپسند امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد: صنعت بیمه اخیرا ۳۵۰ میلیارد تومان کمک به بخش بهداشت و درمان انجام داده است.

او گفت: در ابتدای بیماری کرونا متأسفانه برخی از اقلام بهداشتی و مورد نیاز مردم به صورت‌های مختلف می‌خواست از کشور خارج شود که گمرک مانع از خروج آن از کشور شد و این اقلام به چرخه مصرف داخل کشور برگشت. از آن طرف برای واردات اقلام بهداشتی مورد نیاز تسهیلاتی فراهم کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: وزارت بهداشت حتی از این اقدام گمرک تشکر کرد و گمرک توانست ظرف ۶ ساعت ۶۳ خودرو آمبولانس را از گمرکات ترخیص کند تا در خدمت نظام سلامت قرار گیرد.

به گفته دژپسند کسب و کار‌هایی که برای شب عید برنامه‌ریزی کرده بودند، اما امسال به دلیل بیماری کرونا دچار مشکل شده‌اند و برخی از آن‌ها نمی‌توانند حقوق مالیاتی خود را به موقع بپردازند و از طرفی خود وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی رأساً نمی‌تواند تصمیم بگیرد، بنابراین برخی از این اقدامات در ستاد هماهنگی اقتصادی و برخی نیز در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفته شد و بنابراین همه پرداختی‌هایی که باید تا ۲۸ اسفندماه به وزارت اقتصاد واریز می‌شد را تا ۳۱ اردیبهشت سال ۹۹ مهلت دادیم و تمدید شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: همچنین برای تأمین اقلام موردنیاز برای مقابله با ویروس منحوس هزینه‌هایی که انجام می‌شود، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی می‌پذیریم.
 

به گفته او در بورس تسهیلاتی فراهم شد که مردم بتوانند اوراقی را بخرند و منابعی از این طریق جمع‌آوری شود که صرف امور خیریه برای مقابله با بیماری شود و این هزینه‌ها برای شرکت‌های حقوقی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی پذیرفته می‌شود.

دژپسند اضافه کرد: بیماری کرونا تأثیر منفی بر کسب و کار‌ها داشته است که ما تصمیماتی در گمرک، بیمه‌های بازرگانی، بورس، خزانه کشور، سازمان امور مالیاتی گرفتیم که به این کسب و کار‌ها کمک شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین گفت: همکاران ما در نظام بانکی و بیمه‌ای به صورت رودررو با مردم در ارتباط هستند که متأسفانه تعدادی از همکاران ما در شبکه‌های بانکی مالیات و بیمه را به خاطر این بیماری کرونا از دست دادیم که به خانواده‌های آن‌ها تسلیت می‌گوییم و امیدواریم هرچه زودتر این بیماری از کشور برچیده شود.

او ادامه داد: آمادگی داریم کسب و کار‌هایی که دچار آسیب شده‌اند، برای آن‌ها حاشیه امن درست کنیم.

دژپسند همچنین با بیان اینکه کشور جمهوری اسلامی عضو برخی از نهاد‌های بین‌المللی است و این نهاد‌ها قابلیت‌هایی دارند، گفت: به عنوان مثال صندوق اوپک، بانک توسعه اسلامی، بانک جهانی، بانک توسعه زیرساخت‌های آسیایی، منابعی دارند که می‌توان از این منابع برای مقابله با این بیماری استفاده کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۷°