اقدامات دستگاه دیپلماسی در مقابله با کرونا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:35 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۷۰۴۴۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۹
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیرخارجه گفت: کرونا بار اقتصادی مهمی بر دوش کشور گذاشته که همزمانی آن با تحریم‌ها مسائل را پیچیده‌تر کرده و اروپایی ها هم به عنوان طرف برجامی ما در این مقطع بهتر است یک چهره انسانی از خود نشان دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
غلامرضا انصاری در تیتر امشب آغاز ابتلا ایران به بیماری کرونا را ورود بدون کنترل و بی برنامه دانشجویان و بیماران کرونایی از چین به ایران دانست و گفت: درگیری ما نیز از آنجایی شروع شد که کمک‌هایی به چین ارسال کردیم.

او افزود:، اما از مقطعی که وزارت خارجه به بازگرداندن دانشجویان از چین به کشور ورود کرد، موضوع در کنترل ما قرار گرفت و این افراد با برنامه و امن وارد کشور شدند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیرخارجه ادامه داد: از ۲۸ بهمن ۹۸ بخش اقتصادی وزارت امورخارجه مسئولیت کنترل و هدایت مراودات خارجی را بر عهده دارد.


او با اشاره به اقدامات دستگاه دیپلماسی کشور در این باره تصریح کرد: رئیس جمهور و وزارت خارجه حرکت گسترده‌ای در سطح بین المللی آغاز کردند که از جمله آن‌ها انجام مکاتبات با نهاد‌ها و سازمان‌های بین المللی و تشریح معضلات این بیماری با وجود تحریم‌ها در کشور بود.

او ادامه داد: کرونا بار اقتصادی مهمی بر دوش کشور گذاشته که همزمانی آن با تحریم‌ها مسائل را پیچیده‌تر کرده است.

او با بیان اینکه روابط ما با همه همسایگان به جز دو مورد خوب است، گفت: در این مقطع همسایگان کمک‌های خوبی به ما ارائه کردند که البته کمک‌های برخی بسیار قابل توجه بود.

انصاری تاکید کرد: ایران نیازی به کمک‌های مشمئزکننده آمریکایی ها ندارد. اگر آنها راست می گویند تحریم ها را در این شرایط شیوع کرونایی متوقف کنند.

غلامرضا انصاری افزود: به اذعان نمایندگان جامعه جهانی بهداشت ایران با وجود تمام تحریم ها بهترین کارکرد را در مقابل بیماری کرونا داشته است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ادامه داد: اروپایی های طرف برجامی ما در این دوران حساس کرونایی بهتر است یک چهره انسانی از خود نشان دهند.

 
اسکاش رئیس مرکز کنترل عملیات هلال احمر هم در بخشی از این نشست اعلام کرد: پویش بیماریابی کرونایی در ورودی‌های ۱۳ استان کشور انجام می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۸°