کرونا در اروپا بدون مقاومت می تازد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:15 - دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۰۵۱۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
آمار‌های ابتلا و سرعت افزایش آن به قدری بالاست که مسئولان اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند طرح بستن مرز‌های شنگن و بازرسی‌های مرزی را اجرا کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شمار کشور‌های گزارش کننده‌ی کرونا امروز ۱۷۶ رسید. در مجموع بیش از ۲۲۵ هزار نفر در سراسر جهان، به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، نزدیک ۸۶ هزار نفر بهبود یافته اند، یعنی نزدیک ۴۰ درصد. البته بیش از ۹ هزار نفر هم قربانی کرونا شده اند. روند ابتلا و فوتی در اروپا، نسبت به دیگر مناطق جهان، بالاست.
در اروپا کرونا همچنان می‌تازد، آمار‌های ابتلا و سرعت افزایش آن به قدری بالاست که مسئولان اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند طرح بستن مرز‌های شنگن و بازرسی‌های مرزی را اجرا کنند. تصمیمی که فن درلاین رئیس کمیسیون اروپا آن را اعلام کرد.
اسپانیا یکی از کشور‌ها در قاره سبز است که نمودار آمار‌های کرونایی اش، قرمز است. در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۲۳۸۰ نفر به مبتلایان کرونا در اسپانیا افزوده شده و شمار آن‌ها را به بیش از ۱۷۱۴۰ نفر رسانده. از دیروز تا حالا ۱۲۹ نفر هم به قربانیان کرونا در اسپانیا هم اضافه شده و عدد فوتی‌ها در این کشور به ۷۶۷ رسیده.
*
وزارت دفاع انگلیس هم از آماده باش ۲۰ هزار نیرو در لندن همزمان با اعلام نخست‌وزیر این کشور برای تعطیلی لندن در روز‌های آینده خبر داد. در انگلیس تاکنون ۲۶۲۶ نفر به کرونا مبتلا و ۱۰۴ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.
*
در پرتغال هم که این روز‌ها آمار کرونایی هایش بیش از حد انتظارشان بوده، نخستین بار بعد از ۴۶ سال، حالت فوق العاده در اعلام شده است
*
شمار قربانيان ويروس كرونا در ايتاليا از چين هم بيشتر شد. با اضافه شدن 427 مورد مرگ جديد، مجموع قربانيان به 3405نفر افزايش يافت.
*
در اتریش، که ۱۸۴۳ مبتلا و ۵ مورد فوتی ثبت شده دارد، هواپیمایی این کشور، همه پرواز‌های عادی خود را تعلیق کرد.
*
برای اولین بار از زمان شیوع کرونا ویروس در ووهان مقامات این شهر اعلام کردند: در ۲۴ ساعت گذشته، حتی یک مورد ابتلای جدید به کرونا ویروس ثبت نشده.
البته چینی‌ها در سراسر کشورشان کمتر ۱۰ مورد فوتی دیگر کرونایی هم داشته اند که با این حساب، قربانیان چینی کرونا، از ۳۲۴۰ نفر فراتر رفته. البته از حدود ۸۱ هزار چینی مبتلا به کرونا، بیش از ۷۰ هزار نفر، بهبود یافته اند.
*
در ترکیه نیز، شمار مبتلایان با افزایشی چشمگیر به ۱۹۱ نفر سیده و تاکنون ۲ قربانی هم در این کشور گرفته. اردوغان پس از جلسه‌ی چند ساعته دولتش، از مردم ترکیه خواست، حداقل سه هفته از خانه‌ها بیرون نیایند.
در لبنان هم که ۱۴۹ مبتلا و ۴ فوتی کرونایی دارد، مسئولان؛ تردد از همه‌ی مرز‌های زمینی، دریایی و هوایی را برای چلوگیری از افزایش شیوع کرونا محدود کردند.
* در شیلی، رئیس جمهور این کشور، ۹۰ روز وضع فوق العاده اعلام کرد و از نیرو‌های ارتش این کشور خواست به اجرای آن کمک کنند.
*
در آمریکا هم آمار‌ها در حال افزایش است، اما نه با شیب ملایم. شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به ۱۵۵ نفر رسیده و با ثبت بیش از ۲۰۰ مورد جدید، شمار مبتلایان، از ۹۴۶۰ نفر فراتر رفته.
*
چاک شومر سناتور آمریکایی، به سی ان ان گفت: بیمارستان‌های آمریکا آمادگی مقابله با کرونا را ندارند.
وی گفت: ما به یک برنامه منظم برای بیمارستان‌های خود نیاز داریم. با افزایش شمار بیماران و شیوع ویروس بیمارستان‌های ما آماده نیستند. آن‌ها به تخت‌های بیشتری نیاز دارند. آن‌ها به دستگاه‌ها و تجهیزات بیشتری نیاز دارند. آن‌ها به کارکنان بیشتری نیاز دارند. برخی از بیمارستان‌ها از کمبود کیت‌های آزمایشی خبر داده اند.
حالا دیگر، مقامات آمریکا، مجبور شدند، علاوه بر تعلیق پرواز‌ها به کانادا، مرز با این کشور را موقت ببندند و رفت آمد‌ها را به موارد ضروری محدود کنند.
تبعات اقتصادی کرونا در آمریکا هم چشمگیر است. ارزش شاخص‌ها در بازار‌های آمریکا بیش از ۸ درصد کاهش یافته است. استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، در سنا اعلام کرده است چنانچه کنگره بسته محرک اقتصادی را تصویب نکند احتمال دارد میزان بیکاری در آمریکا به ۲۰ درصد برسد.
*
از دیگر آثار اقتصادی کرونا اینکه، عربستان اعلام کرد: به علت کاهش قیمت نفت درپی شیوع ویروس کرونا، ۵۰ میلیارد دلار در بودجه سال ۲۰۲۰ با کمبود مواجه شده است.
برچسب ها: کرونا ، اروپا ، سرعت ، شیوع
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۱°