دستاورد‌های پزشکان ایران، مدل جهانی موفق می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۰۵۲۸
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
وزیر بهداشت با قدردانی از تلاش‌های پزشکاران و پرستاران کشور در مقابله با ویروس جدید کرونا گفت: مجموعه تلاش‌ها در آینده نزدیک به عنوان مرجع قابل استناد برای جامعه جهانی مطرح خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر نمکی در نخستین روز سال به صورت ویدئو کنفرانس، سال نو را به همکاران خود در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تبریک گفت و از تلاش‌های بی شائبه آنان قدردانی کرد.

وزیر بهداشت گفت: ضعفی که در اوایل ورود ویروس احساس می کردید به زودی به طور کامل مرتفع خواهد شد و در آینده مجموعه این تلاش‌ها به یک فایل علمی و قابل ارائه به تمام مراجع جهانی تبدیل خواهد شد.

دکتر نمکی در ابتدای سخنان خود گفت: در ابتدا نه ما ویروس را می‌شناختیم؛ نه هیچ کجای دنیا از رفتار ویروس اطلاع داشتند و نه پروتکل درمانی خاص یا واکسنی برای آن تعریف شده بود.

وزیر بهداشت افزود: در همان ابتدای دریافت خبر ویروس به همکاران خود اطلاع دادم در صورت ورود آن به کشور ویروس همان کاری را خواهد کرد که در ووهان چین انجام داد و باید بدانیم این ویروسی جدید با قابلیت‌های جدید و با رفتار‌های تهاجمی جدید است که باید پروتکل ملی برای آن تعریف کنیم.

دکتر نمکی با بیان اینکه بیشتر ناهماهنگی‌ها در ابتدای ورود ویروس به علت عدم شناخت آن بود گفت: اکنون تیمی به عنوان هماهنگی در بخش‌های مختلف در حال فعالیت است و در حال جمع آوری تمام پروتکل‌ها از مراکز اصلی درمانی هستیم.

وزیر بهداشت افزود: اکنون کار‌های بزرگی در حال انجام است و مجموعه تلاش‌های دانشمندان و پزشکان ایرانی در آینده نزدیک به عنوان مرجع قابل استناد برای جامعه جهانی مطرح خواهد شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °