اجرای رزمایش بهداشتی درمانی سپاه در هفت استان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۷۷۰۵۷۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
فرمانده سپاه از اجرای رزمایش بهداشتی درمانی نیروی زمینی سپاه در هفت استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سلامی در حاشیه جلسه قرارگاه پدافند زیستی سپاه برای مقابله با کرونا گفت: این رزمایش در واقع یک عملیات واقعی است که در آن نیروی زمینی از همه ظرفیت‌ های بهداشتی و درمانی از بیمارستان‌های سیار و گروه‌های دفع آلودگی در هفت استان برای مقابله با بیماری کرونا استفاده خواهد کرد.

وی گفت: در پی گسترش این بیماری خدمات دهی سپاه درباره بهداشت و درمان نیز گسترش می‌یابد و به عنوان مکمل شبکه درمان کشور عمل می‌کند.

فرمانده سپاه فعال بودن تخت‌ های بیمارستانی را که سپاه برای بستری بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده است، از فعالیت‌های این نیرو برشمرد و گفت: در بیمارستان بقیه الله تعداد تخت‌ها از ۳۵۰ به ۷۵۰ تخت و تخت‌های آی سی یو از ۳۰ به صد تخت رسیده است.

سردار سلامی افزود: صد گروه دفع آلودگی حرفه‌ای در شهر‌های مختلف خدمات رسانی می‌کنند و گروه‌های متعدد بسیجی هم به شکل کوله‌ای برای دفع آلودگی فعال هستند.

وی گفت: یکی از اهداف ما ساماندهی ۶۰۰ هزار بسیجی برای شرکت در بسیج ملی مقابله با کروناست که عمده فعالیت آن‌ها در زمینه غربالگری متمرکز شده است.

فرمانده سپاه به توزیع بسته‌های بهداشتی اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰۰ هزار بسته معیشتی نیز بین افراد آسیب دیده از این بیماری در استان‌ها توزیع شده است و امیدواریم این خدمات گسترش یابد.

وی افزود: در همه استان‌ ها قرارگاه‌ های بهداشتی حضرت امام رضا (ع) فعال نگه داشته شده است و امروز نیز در ابتدای سال همه فرماندهان و بسیجیان در این زمینه در کشور فعال هستند.

سردار سلامی از همه مردم خواست با ماندن در خانه از سلامت خانواده‌های خود محافظت کنند.
 
بنابراین گزارش در جلسه امروز قرارگاه پدافند زیستی سپاه فرمانده سپاه پاسداران از ویدیو کنفرانس با فرماندهان استانی سپاه در نقاط مختلف کشور ارتباط برقرار کرد و در جریان اقدامات استان‌های مختلف قرار گرفت.

فرماندهان سپاه پاسداران در استان‌ها نیز گزارش‌های عملکرد خود را در زمینه مقابله با بیماری کرونا ارائه کردند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۷۹°    ۲۹.۹۹°