استرداد ٢٠٠ هزار بلیت هواپیما و ٣٠٠ هزار بلیت قطار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:31 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۰۶۰۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
وزیر راه و شهرسازی در نشست قرارگاه مرکزی مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: مردم ٢٠٠ هزار بلیت هواپیما و ٣٠٠ هزار بلیت قطار را پس دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "محمد اسلامی" افزود: وزارت راه با پس گرفتنِ بلیت ها به حذف سفر در روزهای تعطیلات نوروزی و قطع زنجیره حیات ویروس کرونا به طور کامل کمک می کند.
 
او از کاهش ۵۱ درصدی تردد‌های برون شهری حدفاصل ۲۵ اسفند ۹۸ تا اول فروردین ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: سال ۹۸ یک سال سخت با فعالیت بی‌وقفه به ویژه برای راهداران و پر تردد برای بخش حمل‌ونقل بود.

 وزیر راه و شهرسازی افزود: وزارت راه و شهرسازی به عنوان عضوی از ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و مسئول کمیته حمل‌ونقل این ستاد، تلاش می‌کند با تشدید فعالیت‌ها و انجام اقدامات بازدارنده در قالب پروتکل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بتواند جریان حیاتی کشور را زنده و برقرار نگه دارد.

اسلامی تاکید کرد: باتوجه به نقش مهم حمل‌ونقل در جریان تولید و تجارت و تاثیر آن بر زندگی مردم، باید از آسیب رسیدن به آن جلوگیری شود تا در نهایت، مانع از آسیب رسیدن به قشر آسیب‌پذیر جامعه گردد.

اسلامی تصریح کرد: اجازه نمی‌دهیم هیچ کس در هیچ رده‌ای برای حمل‌ونقل عمومی کشور تصمیم‌گیری کند. بلکه باید پیشنهادات در قالب ساختار از مراجع بالاتر به وزارت راه و شهرسازی منتقل شود تا مورد بررسی قرار گیرد و سپس نظر کارشناسی به طور رسمی اعلام شود.

وی در ادامه به تاکید رهبر انقلاب اسلامی مبنی برعدم انجام سفر‌های غیر ضروری اشاره کرد و گفت: با تمکین مردم از توصیه مهم رهبری انقلاب، تعداد تردد‌های برون شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد کاهش یافته است که در صورت حذف تکرار به بیش از ۶۰ درصد خواهد رسید.

این عضو کابینه دولت دوزادهم گفت: امید است با استمرار پیروی مردم از فتوای مقام معظم رهبری و امتناع از انجام سفر، زنجیره حیات ویروس کرونا به طور کامل قطع شود.

اسلامی در ادامه این نشست با اشاره به گزارش‌های عملکردی بخش حمل‌ونقل بین‌المللی و ترانزیت بیان داشت: بنا به شرایط امروز کشور، ترانزیت و برقراری تجارت با توجه به فرافکنی رسانه‌های خارجی در جهت تضعیف جریان تولید بسیار حائز اهمیت است. بنابر این از جریان تولید و تجارت کشور باید مراقبت شود.

وزیر راه و شهرسازی بر حمل‌ونقل دارو و کالا‌های خاص از مبادی تولید به مراکز توزیع تاکید کرد و گفت: باید این اقدام و پشتیبانی از آن با سرعت و تحت پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور محقق شود و جامعه حمل‌ونقل وظایف خود را به نحو شایسته انجام دهد.

اسلامی با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی و احتمال وقوع سیلاب در چند استان کشور گفت: راهداران و ماشین‌آلات در قالب قرارگاه مرکزی مدیریت بحران سازمان در حالت آماده باش هستند و خوشبختانه با برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای تدابیری اندیشیده شده تا اقدامات امدادی برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی جدی و تحمیل خسارت‌های سنگین به راه‌ها و ابنیه فنی کشور انجام شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°