گمرک برای صادرات باید فرش قرمز پهن کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:47 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۰۶۶۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۰
وزیر امور اقتصاد و دارایی: در سال جهش تولید باید بستر صادرات فراهم تر باشد و در این زمینه گمرک باید برای صادرات فرش قرمز پهن کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 فرهاد دژپسند در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این مطلب افزود: در حمایت از تولید باید بازار تقاضا را تنوع ببخشیم و گذشته از بازار داخل باید بازار خارج و صادرات را هم ببینیم.

وزیر اقتصاد با اشاره به رویکرد اقتصادی رهبر معظم انقلاب در انتخاب شعار سال و تمرکز آن بر تولید در سال های اخیر گفت: تولید باید با سلیقه بازار همخوان باشد یعنی باید تکنولوژی تولید را بالا ببریم و کیفیت را ارتقا دهیم تا صادرات داشته باشیم و به جهش تولید برسیم.

او با بیان این که در جهت تحقق شعار امسال باید کار جدی‌تر انجام دهیم افزود: ما باید مسیر سرمایه گذاری‌ها را هموار‌تر کنیم چنان که سال گذشته هم ۵۰ درصد از قوانین زائد در مسیر سرمایه گذاری را کم کردیم.

دژپسند با بیان این که حجم نقدینگی با توجه به عمق اقتصادی کشور بالاست گفت: برای افزایش بهره وری از سرمایه ما نیاز به ارتقا تکنولوژی داریم.

وزیر اقتصاد گفت: تامین مالی تولید و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی باید از طریق بازار سرمایه انجام بپذیرد البته بانک‌ها هم در کنار بازار سرمایه همچنان دیده می‌شوند.

دژپسند با اشاره به این که معافیت‌های مالیاتی سال آینده هم ادامه خواهد داشت گفت: سال آینده افزایش مالیات نداریم، اما افزایش پایه مالیاتی خواهیم داشت در کنار ساماندهی معافیت‌های مالیاتی، البته نباید کاری کنیم که مؤدیان خوش حساب و تولید کنندگان دچار مشکل شوند.

او گفت: صنعت بیمه باید کارکرد اقتصادی پیدا کند و با توجه به شرایط کشور که سرمایه گذاری و تولید مخاطره آمیز است باید بیمه‌های جدید تعریف کنیم.

وزیر اقتصاد با اشاره به لزوم تحریک تقاضا و بهبود قدرت خرید مردم افزود: وظیفه تولید کنندگان بهبود کیفیت، ایجاد جاذبه، توسعه تولید و قیمت متناسب است و وظیفه مردم، ترجیح مصرف کالای تولید داخل بر مصرف کالای خارجی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°