سلامتی مردم نخستين دغدغه مسئولان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۰۶۶۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
رئيس جمهور گفت: بايد از مردم سپاسگزار باشيم كه به همه خواسته هاي ستاد ملي كرونا و وزارت بهداشت گوش فراداده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت گفت: ابتدا بايد از مردم خوب كشورم سپاسگزاري كنم كه به همه خواسته هاي ستاد ملي كرونا و وزارت بهداشت عمل كردند و اكثر مردم ديد و بازديد عيد را در فضاي غيرحضوري انجام دادند و حتي برخي ها به سفر نرفتند و آنهايي هم كه به سفر رفتند در محل سكونت جديد خود ماندگار شدند و قرنطينه شخصي را اجرايي كردند.
رئيس جمهور گفت: از توليدكنندگان محترم كه نيازمندي هاي مهم مردم را تهيه مي كنند نيز بايد تشكر كنم، آنهايي كه در توليد آب آشاميدني سالم در كنار تصفيه خانه ها تلاش مي كنند تا آنهايي كه در تهيه انرژي در حوزه هاي برق و گاز در اين روزها در كنار مردم هستند و فروشگاه هايي كه موادغذايي را در اختيار مردم قرار مي دهند نيز بايد تشكر كرد.
آقاي روحاني افزود: البته يك تشكر ويژه دارم از كادر درماني بيمارستان ها و نيروهاي مسلح و حتي همه آنهايي كه داوطلبانه آمده اند تا در اين شرايط در كنار مردم حضور داشته باشند.
رئيس جمهور گفت: به مردم عرض مي كنم كه نخستين دغدغه همه مسئولان، سلامت مردم و تامين مايحتاج آنهاست.
وی اظهارداشت: از جمعيت هلال احمر، نيروهاي مسلح، نيروي انتظامي، بسيج و همه آنهايي كه كنار جاده ها ايستاده اند و وضعيت سلامت مردم را رصد مي كنند قدرداني مي كنم.
وي افزود : البته آنهايي كه در كنار جاده ها حضور دارند اگر از شما خواستند به سفر خويش به دليل شرايطي كه داريد منصرف شويد اين كار را انجام دهيد زيرا گاهي رعايت برخي موارد ضروري است و به نفع جامعه تمام مي شود.
رئيس جمهور گفت: به مردم مي گويم كه نخستين دغدغه همه مسئولان نظام جمهوري اسلامي ايران سلامت شما و فرزندان شما به ويژه تامين نيازهاي شماست.
آقاي روحاني ادامه داد: به لطف خداوند، ايران از نظر تامين نيازمندي هاي بهداشتي، بيمارستان ها و نقاهتگاه ها شرايط بهتري نسبت به بسياري از كشورهاي ديگر دارد و من از صدا و سيما تشكر ميكنم كه تلاش مي كند شرايط آموزشي و سرگرمي بهتري را وارد خانه هاي مردم كند.
رئيس جمهور افزود: از كساني كه در فضاي مجازي شادي را به خانه ها مي برند و سعي مي كنند با آموزش هاي ورزشي در خانه يا مطالب آموزشي بهداشتي، شادي را به خانه ها ببرند نيز قدرداني مي كنم.
وي تصريح كرد: ما بايد با همكاري هم اين روزهاي سخت را پشت سر بگذاريم و خواهيم گذراند اين بلاي جهانگير است و همه بايد تلاش كنيم تا آن را پشت سر بگذاريم.
اقاي روحاني ياد​آور شد: امسال بسياري از سنت هاي ملي و ديني خود را به خاطر مسئله كرونا كنار گذاشتيم و حتي نتوانستيم ديد و بازديد خود را در ايام عيد انجام دهيم همه اينها به خاطر يك هدف مهمتر است و ان شاءالله مردم با پشت سرگذشتن اين شرايط تكليف ملي و ديني خود را انجام خواهند داد.
رئيس جمهور گفت: در دوران 14 قرن پيش كه اروپا و غرب خيلي با مسايل بهداشتي سروكار نداشتند و جزيره العرب هم كاري به بهداشت نداشت يكي از اصول اوليه اسلام النظافت من الايمان بود.
آقاي روحاني در ادامه سخنان خود خاطرنشان كرد: اسلام مردم را به پاكي و پاكيزگي تشويق مي كرد و از مردم خواست براي پنج وقتي كه به نماز مي ايستند دست و سر و صورت را بشويند يعني اساس نظافت درون عبادت و دين ماست.
رئيس جمهور همچنين گفت: از لحاظ ملي هم آن كسي كه الكل را كشف كرد زكرياي رازي دانشمند ايراني بود همان ماده اي كه ماده المواد بسياري از ضدعفوني هاست به دست ايراني ها توليد شده و در اختيار دنيا قرار گرفته است.
آقاي روحاني بخش زيادي از علم پزشكي را توليد ايراني ها دانست و افزود: بنابراين جهان مرهون فرهنگ اسلام و ايران در بسياري از زمينه هاي علمي و بهداشتي است و همه بايد در اين مقطع قدردان همديگر باشيم.
رئيس جمهور گفت: چيزي كه مد نظر رهبري است توليد مضاعف است كه يكي از راههاي آن، اصلاحات بانكي است. وی تصريح كرد : اگر مي خواهيم توليد مان فعال شود بايد اين مسئله اساسي را در راس بگذاريم.
وي افزود: توليد يعني روابط خوب خارجي با دنيا و در سايه روابط با كشورهاي دوست و همسايه در حوزه صادرات و واردات. اگر مي خواهيم سال جهش توليد باشد توليد بدون سرمايه گذاري امكان پذيرنيست البته دركنار توليد و سرمايه گذاري، فناوري مي خواهيم و اگر سرمايه و فناوري آماده باشد اما ماده اوليه نباشد توليد انجام نمي شود.
آقاي روحاني اضافه كرد: ​ما در حوزه سياست و روابط خارجي و علم و سرمايه و فناوري بايد اساسي كار كنيم به ويژه در اصلاحات بانكي. البته سرمايه هاي جامعه بايد فعال شود و دستگاه هاي دولتي بايد در بورس سرمايه گذاري كنند زيرا اين مهم در حركت توليد بسيار موثر و راهگشاست.
رئیس جمهور خطاب به مقامات آمریکا تاکید کرد: ما لیوان آب گل آلود شما را نمی‌خواهیم، کنار بروید و موانع را از جلوی راه ما و ملت ما بردارید در آن صورت ما خوب بلدیم چه کار کنیم.
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه ما در شرایط بسیار سخت اقتصادی هستیم، افزود: تحریم ظالمانه و غیرقانونی و تروریستی که از طرف امریکا بر مردم ما تحمیل شده و متاسفانه کشور‌های دیگر هم در برابر امریکا سر فرود آورده اند مشکلات زیادی برای ما درست کرده است.
وی گفت: اینکه امریکایی‌ها می‌گویند ما حاضریم در شرایط کرونا به ایران کمک کنیم یک دروغ بزرگ تاریخی است مثل کسی که آمده سر چشمه را گرفته و نمی‌گذارد کسی به سمت چشمه آب زلال برود و یک لیوان آب گل آلود آورده و تعارف می‌کند.
رئیس جمهور خطاب به مقامات امریکا افزود: شما اگر می‌خواهید کمک کنید چکمه ات را از مسیر راه و فعالیت مردم بردار. شما برای فروش نفت و گردش بانکی و دارو و غذا و مواد اولیه و اشتغال مشکل درست کردی.
آقای روحانی مسئول بخشی از بیکاری ها، زندگی سخت مردم، نبود سرمایه در گردش و کمبود برخی دارو‌ها را امریکا دانست و گفت: با این وجود امریکا می‌گوید ما حاضریم برای کرونا کمک کنیم این شبیه به همان یک لیوان آب گل آلودی است که تعارف می‌کنند، اما نمی‌گویند ما چشمه‌های اصلی جلوی این ملت را بسته ایم.
رئیس جمهور تاکید کرد: ما لیوان آب گل آلود شما را نمی‌خواهیم کنار بروید و موانع را از جلوی راه ما و ملت ما بردارید در آن صورت ما خوب بلدیم چه کار کنیم. تجار، ملت، دانشمندان و پزشکان ما خوب بلدند چه کار کنند.
وی در ادامه با تاکید بر اصلاح نظام مالیاتی گفت: اینکه چگونه مالیات بگیریم و بر چه اساسی و در چه زمانی، باید اصلاح شود.
آقای روحانی افزود: اگر ما جهش تولید می‌خواهیم باید زیربنا‌ها و فضای کسب و کار اصلاح و دریافت مجوز‌ها تسریع شود تا مردم احساس امنیت کافی کنند و کسی اجازه دخالت نداشته باشد.
رئیس جمهور همچنین ادامه داد: مردم باید احساس کنند در فضای عادلانه فعالیت می‌کنند نه اینکه یک بخشی از تولید دست بخش خصوصی باشد و یک جور اداره شود و بخشی از آن دست نیرو‌های مسلح یا یک نهاد دیگر و یا دولت باشد و جور دیگر اداره شود.
آقای روحانی گفت: رانت‌ها را باید برداریم و مردم باید در شرایط مساوی و برخوردار از عدالت با هم به رقابت بپردازند تا بتوانیم شاهد یک حرکت قابل قبول در زمینه تولید باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °