شهامت پزشکان و پرستاران ایرانی در دنیا بی نظیر است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:39 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۷۷۰۶۷۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
رئیس مجلس شورای اسلامی از طرح مهدی کلینیک مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شهامت پزشکان و پرستاران ایرانی در دنیا بی نظیر است
رئیس مجلس از حضور مسئولانه پرستاران و پزشکان در خط مقدم مبارزه با کرونا تجلیل کرد و شهامت کادر درمانی ایران را در دنیا بی نظیر خواند.

 آقای لاریجانی، صبح امروز (۴ فروردین) از بیمارستان در دست ساخت و تجهیز مهدی کلینیک در مجتمع امام خمینی (ره) بازدید کرد.
وی در این بازدید یکی از نقاط تمایز نحوه مواجهه با کرونا در ایران را ورود بهنگام کادر درمانی برای مبارزه با کرونا دانست و افزود: برخی کشور‌های غربی در ابتدا با این تصور که در نتیجه همه گیری این بیماری، جامعه خود به خود نسبت به آن ایمنی ایجاد می‌کند، زمان را از دست دادند و تعداد کشته‌های آن‌ها طی چند روز نخست ورود این ویروس افزایش چشمگیری پیدا کرد، اما ما برای کنترل این بیماری به موقع وارد عمل شدیم.
آقای لاریجانی اظهارات نسنجیده برخی سردمداران غربی در خصوص بیماری کرونا را از علل کم توجهی بخش درمان این کشور‌ها به مبارزه با کرونا برشمرد و اضافه کرد: همین مسئله به افزایش آمار بیماران و تلفات ناشی از کرونا در برخی کشور‌های اروپایی دامن زد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از نکات مهم در کشور ما این بود که پزشکان، پرستاران، اساتید و پیشکسوتان حوزه بهداشت و درمان با شهامت در صف اول مبارزه با کرونا قرار گرفتند که این موضوع روحیه دو چندانی به مردم و بیماران داد و چنین رفتاری به هیچ عنوان در سایر کشور‌ها دیده نشده است.
وی یکی دیگر از اقدامات مهم در پیشگیری و شناسایی بیماران کرونایی را اجرای طرح غربالگری در عرصه ملی برشمرد و افزود: این اقدام بموقع موجب شناسایی و درمان بسیاری از بیماران کرونایی شد.
اقای لاریجانی اقدامات کنترلی استان‌های گوناگون در مواجهه با این بیماری را نیز درخور تجلیل خواند و اضافه کرد: در بسیاری از استان‌ها بیماری کرونا به خوبی کنترل شد و در تماس تلفنی که اخیرا با برخی استانداران داشتم، آمار‌های امید بخشی در خصوص درمان و پیشگیری بیماری کرونا دریافت کردم.
وی کاهش میزان سفر‌های نوروزی از ۱۸ میلیون به ۳ میلیون سفر را بی سابقه خواند و تصریح کرد: هر چند بهتر بود این ۳ میلیون سفر هم صورت نمی‌گرفت، اما این آمار بیانگر کاهش چشمگیر سفر‌های نوروزی است و نشان می‌دهد که جاده‌های مواصلاتی در برخی استان‌ها به خوبی کنترل شده است.
در این بازدید، دکتر صادق نیت، رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ودیگر مدیران این مجتمع گزارشی از نحوه رسیدگی به بیماران کرونایی، چگونگی درمان آن‌ها و همچنین پیشرفت فیزیکی طرح‌های در دست ساخت بیمارستان مهدی کلینیک بیان کردند.
دکتر خسرو صادق نیت در نشستی که پس از این بازدید با حضور رئیس مجلس برگزار شد، طرح توسعه مجتمع بیمارستانی امام خمینی و ساخت بیمارستان مهدی کلینیک با ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی را بزرگ‌ترین طرح بهداشت و درمان کشور پس از انقلاب توصیف کرد که مراحل ساخت آن تاکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت داشته است.
وی گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) در یک ماه گذشته ۱۳ هزار و پانصد مراجعه بیماران مبتلا به کرونا داشته که از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر بستری و ۹۰۰ نفر با حال عمومی خوب ترخیص شده اند.
 
این کلینیک ظرفیت پذیرش هزار بیمار را خواهد داشت.
مهدی کلینیک با هدف ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی به همه ایرانیان در مجتمع بیمارستانی امام خمینی تهران در دست ساخت است، این طرح عظیم گامی تأثیرگذار در حوزه بهداشت و سلامت خواهد بود و به علت واگذاری آن به دانشگاه علوم پزشکی تهران از ظرفیت‌های علمی پژوهشی وسیعی در حوزه پزشکی کشور برخوردار خواهد شد.
بیمارستان مهدی کلینیک در چارچوب تفاهم نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی تهران، به همت موسسه خیریه غیردولتی یاوران مهدی در حال ساخت است و از ۳۰ اتاق جراحی برخوردار خواهد بود.
بیمارستان مهدی کلینیک در چارچوب تفاهم نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی تهران، از سوی موسسه خیریه غیردولتی یاوران مهدی در حال ساخت است و تا پایان نیمه‌ی اول سال ۱۳۹۵ به این دانشگاه تحویل خواهد شد. میزان کل سرمایه گذاری برای ساخت و بهره برداری از بیمارستان ۳۲۸ میلیارد تومان برآورد می‌گردد. این بخش در آینده‌ای نزدیک به یکی از اساسی‌ترین ارکان بهداشت و درمان در کل کشور مبدل خواهد شد. بیمارستان مهدی کلینیک، از ۳۰ اتاق جراحی برخوردار خواهد بود و با توجه به برنامه ریزی‌های تاسیساتی و تجهیزاتی آن از هم اکنون می‌توان پتانسیل‌های جهانی شدن را در آن مشاهده نمود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۷°