طرح جدید مقابله با ویروس "کرونا" در راه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۰۶۸۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
حمید رضا جمشیدی؛
دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا گفت: فردا(سه شنبه) طرح جدیدی برای کنترل شیوع ویروس کرونا در ستاد ملی مبارزه با این ویروس مطرح می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"حمید رضا جمشیدی" در گفتگو با تیتر امشب گفت: در روز‌های نخست ایران مانند همه کشور‌ها در مقابل ویروس کرونا حالت دفاعی داشتیم، اما پس از مدتی تلاش کردیم بر شیوع بیماری غلبه کنیم و سرعت عمل خود را با اجرای "بسیج ملی مقابله با کرونا" افزایش دهیم.

دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۰ میلیون نفر به راه‌های مختلف (سامانه salamat.gov.ir و شماره تلفن ۴۰۳۰) از طریق پرونده الکترونیکی سلامت شهروندان غربالگری شده اند.

جمشیدی با بیان اینکه به کمک ۸۰ هزار نیروی داوطلب و بسیجی در کنار نیرو‌های بهداشتی به بازرسی مراکز مختلف از جمله پمپ بنزین‌ها می‌پردازیم، گفت: این نیرو‌های بسیجی اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در بین مردم و مراکز مختلف کشور کنترل می‌شود.
آخرین اطلاعات از اجرای طرح
 او با بیان اینکه پیشنهاد جدید وزارت بهداشت فردا(سه شنبه) در ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح خواهد شد، گفت: با اجرای این پیشنهاد جامع وزیر بهداشت بطور کامل همه راهها را بر روی شیوع و مهار ویروس کرونا بسته می شود.
دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا افزود: با تغییر پروتکل های درمانی در سطح جهان فشار از روی برخی داروهای آنفلوآنزا برداشته شد.
جمشیدی افزود: از ۱۰۱۵ بیمارستان کشور نزدیک به ۸۸۰ بیمارستان در استان‌های مختلف آماده پذیرش بیماران هستند و هیچگونه مشکلی در بستری کردن بیماران وجود ندارد.
او افزود: بیمارانی که علامت خاصی دال بر ابتلا به بیماری کرونا ندارد به بیمارستان ها مراجعه نکنند.
 
دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا گفت: در حال حاضر تعداد آزمایشگاه های ما از دو عدد به 40 آزمایشگاه رسیده است و ما می توانیم با افزایش قدرت تشخیص بیماران کرونایی، تعداد بیشتری را شناسایی کنیم. بهمین دلیل امار مبتلایان بیماران کرونایی سیر صعودی خواهد داشت.
او با بیان اینکه "من نگران سیزده بدر هستم" افزود: هر فرد ناقل که مراقبت‌های پزشکی را رعایت نکن می‌تواند در طول ۳۰ روز ۴۰۶ نفر را آلوده کند.
شهسوار حسینی خبرنگار صدا و سیما در فرانسه از تدابیر دولت این کشور برای کنترل بیماری کووید ۱۹ گفت و افزود: در فرانسه قوانین شدیدتر از ایران اجرا می‌شود.
حسینی افزود: متخلفین از قوانین کرونایی دولت ۳۷۵ یورو جریمه می‌شود.
او گفت: ممکن است با تصویب قوانین جدید مقدار جریمه‌های نقدی تا ۱۰ برابر افزایش یابد.

قاسم‌زاده خبرنگار صدا و سیما در انگلیس از رویه متفاوت دولت جانسون با بیماری کرونا گفت و افزود: در ابتدا نخست وزیر انگلیس مایل به تعطیل کردن مدارس و فعالیت های غیر ضروری انگلیس نبود.

او افزود: امروزه در این کشور تاکید می شود مردم در خانه بمانند.

معصومی‌نژاد خبرنگار صدا و سیما در ایتالیا شیوع کرونا را در این کشور یک تراژدی خواند و گفت: بیمارستان های ایتالیا دیگر گنجایش پذیرش بیمار را ندارند و با کمبود پزشک مواجهه شده اند.

 
 
شجاعی خبرنگار صدا و سیما در آلمان گفت: تمام مدارس و مغازه هایی که لوازم بهداشتی وخوراکی ندارند تعطیل هستند.
 
برچسب ها: کرونا ، قرنطینه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °