نگرانی ها از سرعت گرفتن کرونا در اروپا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:25 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۰۶۸۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۱
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت ضمن هشدار درباره سرعت گرفتن شیوع کرونا، تاکید کرد جهان می‌تواند مسیر این همه‌گیری را تغییر دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«تدروس آدهانوم» افزود باید با روش‌های تهاجمی و هدفمند به ویروس کرونا حمله کنیم و ضمن آزمایش گرفتن از تک‌تک موارد مشکوک به کووید۱۹، همه موارد مثبت را قرنطینه و از آن‌ها مراقبت کنیم و در همین حال افرادی را که با او در تماس بوده‌اند، پیگیری و قرنطینه کنیم. مدیر کل سازمان جهانی بهداشت درباره استفاده از دارو‌های آزمایش‌نشده هم هشدار داد و افزود این کار باعث ایجاد امید واهی و آسیب به بیماران و همچنین کمبود دارو‌های ضروری برای دیگر بیماری‌ها خواهد شد.
 سازمان جهانی بهداشت، اروپا را به عنوان کانون فعلی کرونا معرفی کرده است. در ایتالیا وضعیت مرگبار شیوع ویروس کرونا ساعت به ساعت وخیم‌تر می‌شود. شمارمبتلایان به ۶۴ هزار نفر رسیده و تعداد جانباختگان از شش هزار نفر گذشته است.
 اسپانیا نیز شدیدترین تدابیر در اتحادیه اروپا را برای کنترل این ویروس اعمال کرده است. اسپانیا با اعلام وضع فوق العاده، خروج شهروندان از خانه را به جز برای خرید مایحتاج ضروری، دارو یا رفتن سر کار تا ۲۲ فروردین ممنوع کرد.
 نخست وزیر انگلیس هم با اعلام وضعیت اضطراری از مردم خواست برای مقابله با کرونا از خانه بیرون نروند. جانسون هشدار داد، اگر مردم از دستورالعمل‌ها پیروی نکنند، پلیس اختیار ویژه‌ای خواهد داشت. تاکنون بیش از ۶ هزار و ۶۵۰ نفر در انگلیس به این ویروس مبتلا شده و ۳۳۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
 شمار جانباختگان کرونا در فرانسه هم به ۸۶۰ تن رسید. وزیر بهداشت فرانسه گفت: شمار مبتلایان قطعی به کرونا در این کشور هم به ۱۹ هزار و ۸۵۶ نفر رسیده که در مقایسه با دیروز ۲۰ درصد رشد داشته و حال بیش از ۲ هزار نفر از آنان وخیم است.
برچسب ها: کرونا ، جهان ، نگرانی ، بهداشت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°